fbpx Relacja z gali 10-lecia Radia MORS UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Relacja z gali 10-lecia Radia MORS UG

gala 10-lecia Radia MORs UGSpotkania po latach, wspomnienia, przemówienia, podziękowania, szczere uściski, łzy wzruszenia, autentyczne uśmiechy – to tylko kilka z określeń jakich można użyć do opisania gali 10-lecia Mega Otwartego Radia Studenckiego Uniwersytetu Gdańskiego. Radio MORS swój jubileusz świętowało 31 maja i był to czas, który na długo zostanie w pamięci obecnej i byłej redakcji MORSa.

Na gali pojawili się m.in. prof. Wiktor Pepliński – pomysłodawca radia, redaktor Alina Kietrys, która ten pomysł wykonała i od początku radia była jego opiekunem i mentorem, dr Monika Białek – obecna opiekun Naukowego Koła Radiowców, byli i obecni pracownicy radia, studenci i licealiści, którzy aktualnie tworzą redakcję oraz osoby, które tworzyły zespół redakcyjny przez ostatnie 10 lat. Łącznie z zaproszonymi członkami poprzednich redakcji Radia MORS, władzami Uczelni, przedstawicielami Instytutu Dziennikarstwa praz profesorami wykładającymi na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, na wydarzeniu pojawiło się około 60 osób.

W czasie gali odtworzona została prezentacja dźwiękowa z archiwalnymi nagraniami, co dla wielu było sentymentalną i jednocześnie zabawną podróżą w przeszłość. Uczestnicy mogli także obejrzeć krótki film o tym jak Radio MORS pracuje obecnie oraz usłyszeć życzenia nagrane przez naszych słuchaczy, sympatyków i uczestników gry terenowej „Poszukiwacze Zaginionej Auli” organizowanej tydzień wcześniej także przez Radio MORS UG.

Jak przystało na prawdziwe urodziny, był także tort, a żeby dać możliwość prawdziwego powrotu do początków, wszyscy uczestnicy mogli jeszcze raz wejść do studia radiowego, założyć słuchawki, a także obejrzeć stałą galerię zdjęć sławnych ludzi przygotowaną w pomieszczeniach radia. Wszyscy zebrani mogli również podziwiać czasową wystawę archiwalnych zdjęć i plakatów zatytułowaną „Podróż przez dziesięciolecie” przygotowaną specjalnie na potrzeby jubileuszu.

Po części oficjalnej obecni i byli dziennikarze Radia MORS UG zebrali się w jednym ze studenckich klubów by w nieco mniej oficjalnej formie wymienić się doświadczeniami, opiniami i wspomnieniami.

Dziękujemy wszystkim za obecność w tym dniu, współtworzenie tej niezapomnianej atmosfery oraz każde dobre słowo i miły gest, które w ostatnim czasie płyną w naszą stronę.

Posłuchajcie specjalnej prezentacji dźwiękowej przygotowanej specjalnie z okazji 10. urodzin Radia MORS UG.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin