fbpx AMP w Siatkówce Plażowej - podwójne podium UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

AMP w Siatkówce Plażowej - podwójne podium UG

AMP 2019W dniach 13-16.06.2019 na plaży miejskiej w Gdyni odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polskie w Siatkówce Plażowej. Organizatorem na zlecenie Zarządu Głównego AZS był AZS Uniwersytet Gdański. Imprez odbyła się w ramach obchodów 50 - lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

W zawodach bardzo dobrze spisały się nasze reprezentacje kobiet i mężczyzn, które stanęły na podium. W klasyfikacji generalnej kobiet suma zdobytych punktów przez dwie nasze pary pozwoliła na zdobycie srebrnych medali. Dziewczyny zdobyły również srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów.

Składy drużyn damskich AZS UG
UG 1 - Agata Chyła, Aleksandra Chyła
UG 2 - Moniak Gorzka, Angelika Wilczyńska

trenerzy: Jolanta Malach, Rafał Murczkiewicz

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn UG uplasowało się na trzecim miejscu, natomiast w rywalizacji uniwersytetów nasi zawodnicy otrzymali srebrne medale.