fbpx Uniwersytet Gdański w dziedzinowym Rankingu Szanghajskim 2019 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uniwersytet Gdański w dziedzinowym Rankingu Szanghajskim 2019

Ekologia – ta dyscyplina prowadzona na Uniwersytecie  Gdańskim zarówno na Wydziale Biologii, Wydziale Chemii, jak i Wydziale Oceanografii i Geografii,  została odnotowana w tegorocznym rankingu Global Ranking of Academic Subjects. UG uplasował się na pozycji 401-500 w tej dziedzinie wśród najlepszych uczelni na świecie.

Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) publikowany jest przez Ranking Szanghajski od 2009 roku. Jest to międzynarodowe zestawienie uczelni ocenianych pod względem 54 dyscyplin naukowych. Znajdują się wśród nich nauki przyrodnicze, społeczne oraz medyczne, inżynieria oraz nauki o życiu. W tym roku notowanych było ponad 4000 uczelni z całego świata. Najwięcej czołowych pozycji zajęły uniwersytety amerykańskie, z których najlepszy jest Uniwersytet Harvarda.

Podczas tworzenia rankingu pod uwagę branych jest kilka czynników. Wpływ na pozycję danej uczelni ma wydajność i jakość badań mierzona liczbą publikacji naukowych oraz ich cytowań w danej dziedzinie, procentowy udział zagranicznych autorów w publikacjach jednostki, liczba artykułów zamieszczonych w najważniejszych czasopismach naukowych i referatów wygłoszonych na konferencjach naukowych, jak również liczba pracowników, którzy otrzymali znaczącą nagrodę w określonej dziedzinie oraz najwyższe uznanie akademickie.

Pełna lista rankingowa GRAS dostępna jest na stronie internetowej:  http://www.shanghairanking.com/Shanghairanking-Subject-Rankings/index.html

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin