fbpx UG wysoko w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski 2019 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

UG wysoko w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski 2019

top 15Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Gdański jest w TOP15 najlepszych uczelni w rywalizacjach sportowych w Polsce. W tegorocznej edycji AMP zajmujemy wysokie 12. miejsce w rankingu, a wśród uniwersytetów 5. miejsce.

Mamy powód do dumy znajdując się w czołówce z pośród 146 uczelni biorących udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. Dziękujemy sportowcom za godne reprezentowanie naszej Uczelni oraz trenerom za przygotowanie zawodników do poszczególnych startów w zawodach. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów w barwach UG. To głównie dzięki Wam znaleźliśmy się w TOP15 najlepszych uczelni pod względem sportowym w Polsce. Gratulujemy!

Klasyfikacja Generalna Akademickich Mistrzostw Polski 2019:
1. Uniwersytet Warszawski
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
3. Politechnika Gdańska
4. Politechnika Wrocławska
5. Politechnika Poznańska
6. Politechnika Śląska w Gliwicach
7. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
8. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
9. Politechnika Łódzka
10. Uniwersytet Śląski w Katowicach
11. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
12. Uniwersytet Gdański
13. Politechnika Warszawska
14. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
15. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Pełne zestawienie znajduje się na stronie https://ampy.pl/informacje/klasyfikacje/generalna

Dzięki jednej z największych sportowych organizacji w kraju, jaką jest Akademicki Związek Sportowy, mamy przyjemność startować w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin