fbpx Młodość po amerykańsku i hiszpańsku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Młodość po amerykańsku i hiszpańsku

Kadr z filmu Ból i blaskKino Helios w Galerii Metropolia proponuje dziś dwie premiery. Jeden film na poważnie i jeden do śmiechu. Na poważnie to hiszpański film roku „Ból i blask”. Jeden z najbardziej znanych hiszpańskich twórców - Pedro Almodóvar - wykorzystuje własną biografię i kreując postać reżysera Salvadora Mallo wspomina własne dzieciństwo i młodość. Film do śmiechu też jest o dzieciństwie i młodości, ale przygody „Grzecznych chłopców” raczej nie nastroją nas melancholijnie i nie skłonią do refleksji nad naszym życiem.

Ból i blask

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

Grzeczni chłopcy

Dwunastoletni Max (Jacob Tremblay) jest w stresie. Właśnie zaproszono go na jego pierwsze kissing-party, tyle tylko, że nie wie, jak się całować… Pragnąc zdobyć na ten temat wiedzę, Max i jego kumple – Thor i Lucas – wykradają ojcu Maxa drona, którego nie wolno mu używać, z zamiarem podglądania baraszkujących nastolatków z sąsiedztwa. Ale coś idzie nie tak i dron nadaje się do wyrzucenia… Zdesperowani chłopcy postanawiają zrobić wszystko, by podrzucić nowego drona, zanim do domu wróci ojciec Maxa (Will Forte). Zła decyzja goni złą decyzję.

piątek, 30 sierpnia 2019 roku, 13:04