fbpx Akademia Biznesu Deloitte w nowej formule | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Akademia Biznesu Deloitte w nowej formule

Fragment strony www Akademi Biznesu DeloitteAkademia Biznesu Deloitte oferuje studentom w tegorocznej edycji nową, jeszcze bardziej atrakcyjną i angażującą formułę. Przygotowane dla uczestników zadania nawiązują do konkretnych przypadków biznesowych i na każdym etapie nauki będą się oni przenosić do realiów pracy w Deloitte. Zajęcia odbędą się w ramach siedmiu ścieżek tematycznych, nawiązujących do pracy w poszczególnych działach firmy – Audytu, Doradztwa Prawno-Podatkowego czy Doradztwa Finansowego. Akademia Biznesu jest jednym z elementów globalnych działań Deloitte pod hasłem WordClass, których celem jest wywarcie do 2030 roku pozytywnego wpływu na rozwój i edukację 50 milionów osób na świecie. Zgłoszenia do 15. edycji przyjmowane są do 4 listopada br. Warsztaty odbędą się w 9 miastach Polski.

To, co wyróżnia Akademię Biznesu to połączenie solidnej dawki wiedzy akademickiej z praktyczną, opartą na konkretnych wyzwaniach biznesowych, wynikających z codziennej pracy ekspertów Deloitte. Fachowcy, którzy pracują przy najbardziej wymagających projektach, pokazują uczestnikom jak działa biznes.

– Hasło, które przyświeca Akademii – „dzielimy się wiedzą” – zobowiązuje, dlatego młodzi, dzięki uczestnictwie w zajęciach, zyskują nie tylko znaczący wpis w swoim CV, ale także poznają szerokie grono ciekawych, ambitnych ludzi. Dostają również szansę na współpracę z Deloitte. Udział w Akademii Biznesu dla wybranych studentów oznacza skrócony proces rekrutacji do naszego programu praktyk. W ubiegłym roku ofertę zatrudnienia po zakończonych warsztatach otrzymało od nas ponad 50 osóbmówi Sylwia Dębińska, Lider zarządzania talentami w Deloitte.

Nowa formuła

Jedną z podstawowych technik nauczania w ramach Akademii Biznesu jest metoda case study. Polega ona na przeanalizowaniu i omawianiu prawdziwych przypadków oraz wyzwań biznesowych, nad którymi pracowali eksperci Deloitte. Nowa formuła przewiduje między innymi, że każdy moduł warsztatów będzie dotyczył innego obszaru. To co najmniej 8 wyzwań, z którymi uczestnicy będą się mierzyć pod okiem ekspertów. Tematem przewodnim będzie historia jednej konkretnej firmy, co pozwoli zachować ciągłość zajęć. Wśród omawianych przypadków biznesowych znajdą się m.in.: podmiot zajmujący się technologią dronów, VR-em czy sieć hoteli.

Będą to warsztaty z fabułą w tle. Podczas spotkań z ekspertami Deloitte uczestnicy Akademii wcielą się w rolę konsultanta i wspólnie z nami będą rozwiązywać biznesowe case study. Jest wiele korzyści związanych ze stosowaniem tej metody. Taki tryb rozwija nie tylko umiejętność krytycznego i
kreatywnego myślenia, lecz także uczy rozpatrywać problemy wielostronnie. Poza tym będzie to szansa na sprawdzenie jak wygląda praca i doświadczenie w poszczególnych zespołach Deloitte – mówi Anna Łukawska, Menedżer w zespole Employer Branding, Deloitte. Dodaje, że jednym ze sposobów za pomocą którego eksperci przekazują wiedzę uczestnikom Akademii jest Pro Tip – informacja jak w praktyce konsultanci firmy doradczej wykorzystują pewne mechanizmy, aby odpowiedzieć na potrzeby klienta.

Szansa od Deloitte

Akademia Biznesu jest jednym z elementów globalnych działań Deloitte pod hasłem WorldClass. To inicjatywa Deloitte, która zakłada, że poprzez prowadzone działania edukacyjne, eksperci firmy wpłyną do 2030 roku na drogę zawodową 50 milionów osób.

Warsztaty Akademii Biznesu są skierowane przede wszystkim do studentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich, którzy jeszcze w trakcie nauki chcą na własne oczy zobaczyć jak działa biznes. To dla nich szansa na pogłębienie zdobytych na uczelni umiejętności. W tym roku akademickim cykl spotkań będzie poświęcony: rachunkowości, podatkom, prawu, dealmaker (fuzjom i przejęciom), audytowi, finansom oraz zarządzaniu ryzykiem. Warsztaty z ekspertami Deloitte odbędą się w 9 miastach Polski: Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, a także w Rzeszowie.

Chętnych do udziału w Akademii zapraszamy do aplikowania na www.kariera.deloitte.pl/akademiabiznesu do 4 listopada 2019 r.

piątek, 20 września 2019 roku, 11:54