fbpx Kurs przewodnika górskiego beskidzkiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Kurs przewodnika górskiego beskidzkiego

kurs przewodnikaJuż w październiku rusza kolejna edycja Kursu Przewodników Górskich Beskidzkich i Organizatorów Turystyki PTTK. Zapraszamy wszystkich chętnych, dla których Góry i Turystyka to nie tylko tatrzańskie szlaki.

Spotkania organizacyjne odbędą się w następujących terminach:
14 października 2019 r. (poniedziałek) - Uniwersytet Gdański (kampus na Przymorzu)
15 października 2019 r. (wtorek) - Politechnika Gdańska
16 października 2019 r. (środa) - Gdański Uniwersytet Medyczny

Spotkania organizacyjne odbędą się około godz. 18 i nie potrwają dłużej niż 60 minut. Dokładne lokalizacje zostaną niebawem podane na naszej stronie www i profilu fb.

Więcej szczegółów o kursie znajdziecie na naszej stronie internetowej:

Studenckie Koło Przewodników Turystycznych – koło turystyczne działające w ramach Oddziału Studenckiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) z siedzibą w Bratniaku na Politechnice Gdańskiej, przy ul. Siedlickiej 4 w Gdańsku. Koło powstało w 1971 roku. SKPT zrzesza i zajmuje się szkoleniem przewodników górskich, terenowych i miejskich. Głównym zadaniem SKPT jest organizacja kursu na Organizatora Turystyki PTTK i przewodnika górskiego beskidzkiego. Koło współorganizuje również w ramach PTTK kursy Przodowników Turystyki Górskiej PTTK, Przodowników Turystyki Pieszej PTTK oraz Społecznych Opiekunów Przyrody. Kurs przewodnika górskiego beskidzkiego trwa rok. Oprócz zajęć dydaktycznych (wykładów, prelekcji i warsztatów), które odbywają się w siedzibie Koła, elementem Kursu są obozy szkoleniowo-egzaminacyjne w Sudetach, Beskidach Zachodnich i Wschodnich. Ponadto Koło organizuje rajdy piesze, rowerowe oraz narciarskie po Kaszubach, Kociewiu oraz Wysoczyźnie Elbląskiej, a członkowie Koła organizują letnie i zimowe obozy górskie. Koło od 1975 roku organizuje nocne marsze na orientację „Manewry SKPT” oraz „Darżlub”.

Pytania? Zapraszamy do kontaktu poprzez nasz profil fb oraz mejlowo na adres kurs@skpt.gdansk.pl.

PDF icon Plakat287.75 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin