fbpx Dofinansowanie dla UG na realizację programu Erasmus+ KA107 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dofinansowanie dla UG na realizację programu Erasmus+ KA107

Erasmus +Decyzją Narodowej Agencji programu ERASMUS+ Uniwersytet Gdański otrzymał środki w wysokości 264 505 euro na realizację kolejnej już edycji programu Erasmus+ KA107 (kraje partnerskie).

Złożony na początku bieżącego roku ogólnouczelniany wniosek konkursowy Erasmus + KA107 otrzymał bardzo wysoką ocenę z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ oraz dofinansowanie w wysokości 264 505 euro, czyli ponad 2-krotnie wyższe niż w roku ubiegłym. Pozwoli ono na zrealizowanie co najmniej 88 mobilności (wymiana kadry naukowo-dydaktycznejadministracyjnej oraz studentów).

Tegoroczny projekt zgłoszony przez Uniwersytet Gdański jest propozycją bardzo rozbudowaną, przewiduje bowiem współpracę z aż 52 uczelniami partnerskimi pochodzącymi z 19 krajów: Armenii, Australii, Barbados, Białorusi, Brazylii, Chin, Ekwadoru, Federacji Rosyjskiej, Gruzji, Indii, Japonii, Jordanii, Kazachstanu, Kirgistanu, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Uzbekistanu i Wietnamu.

Jednostki UG zaangażowane w realizowanie bieżącej edycji projektu to: Instytut Pedagogiki, Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich, Katedra Slawistyki, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Ekonomiczny, Wydział Chemii, Instytut Geografii, Instytut Psychologii, Instytut Filologii Germańskiej, Instytut Filologii Polskiej, Instytut Anglistyki i Amerykanistyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej oraz Instytut Historii.

Wzorem lat ubiegłych, środki z projektu przeznaczone zostaną nie tylko na realizację mobilności (wymiana kadry i studentów), ale również na organizowanie międzynarodowych konferencji, seminariów naukowych, wspólnych publikacji z partnerskimi ośrodkami akademickimi. Będzie to kolejny krok w stronę podnoszenia stopnia internacjonalizacji naszej uczelni oraz rozbudowy sieci kontaktów na arenie międzynarodowej.

Za realizację projektu, który trwać będzie od końca lipca 2021, odpowiedzialne jest Biuro Współpracy Międzynarodowej UG we współpracy z Koordynatorami Wydziałowymi / Instytutowymi.

W prace związane z przygotowaniem części finansowej i administracyjnej wniosku zaangażowane były mgr Ewa Chmurzyńska, mgr Joanna Szymańska oraz mgr Magdalena Bednarek.

W celu uzyskania bliższych informacji na temat projektu KA107 prosimy kontaktować się z Biurem Współpracy Międzynarodowej UG:
telefonicznie pod numerem 58 523 24 42
- mailowo pod adresem erasmus@ug.edu.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin