fbpx Spółka spin-off Uniwersytetu Gdańskiego na międzynarodowych targach w Norymberdze | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

targi w NorymberdzeW dniach 12-14 listopada 2019 w norymberskim centrum targowym Messe, odbyły się doroczne targi branży piwa i napojów BrauBeviale. Jest to największa w Europie impreza targowa skupiająca dostawców dla szeroko rozumianej branży napojów: od surowców poprzez rożnego rodzaju sprzęt do produkcji i rozlewu po rozwiązania marketingowe.

Główny nacisk organizatora skupia się na produkcji piwa i jego pochodnych jednak producenci innych napojów także znajdują na tych targach materiały dla swojej działalności.

Dla Fermentum Mobile, spółki spin-off Uniwersytetu Gdańskiego, zajmującej się produkcją płynnych drożdży do piwa, tegoroczna edycja targów była wyjątkowa. Po raz pierwszy bowiem w historii spółki wystąpiła ona w charakterze wystawcy. Wartym podkreślenia faktem jest, iż Fermentum Mobile była na BrauBeviale jedynym wystawcą z Europy, zajmującym się produkcją płynnych drożdży, co doskonale uwidacznia wyjątkowość polskiego projektu.

Targi były świetną okazją do mocnego zaakcentowania swojej obecności na rynku europejskim. Były także okazją do nawiązania nowych relacji handlowych z potencjalnymi klientami z całej Europy a także spoza niej. Również dotychczasowi klienci z Polski chętnie odwiedzali stoisko firmy.

Należy podkreślić, iż wyjazd na BrauBeviale nie byłby możliwy bez wsparcia Agencji Rozwoju Pomorza, która przyznała Fermentum Mobile wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

Źródło: Fermentum Mobile, https://fermentum-mobile.pl/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin