fbpx Eko-Mikołajki w kinie | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Eko-Mikołajki w kinie

Kadr z filmu Młody renifer AlexWeekend zaczyna się od Mikołajek, więc kino Helios w Galerii Metropolia postanowiło skoncentrować się na najmłodszych widzach. Dziś premiery mają tylko filmy familijne i dla dzieci, ale wszystkie mają ekologiczne przesłanie. Widzowie będą mogli poznać młodość renifera, podróż do rezerwatu ze słonicą Florą i walkę ze złym morsem chcącym roztopić arktyczne lody. Ten ostatni film wyjątkowo nam się nie podoba. Jak mors może być zły i jak może chcieć roztapiać lodowce – to absolutne kalumnie. Każdy mors z Radia MORS powie wam, że morsy są tylko dobre.

Młody renifer Alex

Zdumiewająca lecz ze wszech miar prawdziwa historia młodego renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera pokazuje jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów. Przedstawia jego przyjaciół i naturalnych wrogów: lemingi, orły, lisy, łosie, rysie, rosomaki, niedźwiedzie, wilki, wiewiórki oraz pewną nad wyraz psotną łasicę. Przede wszystkim zaś pokazuje, jak pod opieką kochającej mamy Alex dorasta i uczy się trudnej sztuki przetrwania. Wszystko po to, by z młodego renifera stać się ważnym i pełnoprawnym członkiem stada.

Ratujmy Florę

Flora jest słoniem cyrkowym, który nie może już wykonywać swoich sztuczek. Bezwzględny zarząd cyrku postanawia pozbyć się zwierzęcia. 14-letnia córka kierownika cyrku, Dawn, wykrada Florę i razem wyruszają w drogę do rezerwatu słoni. Od bezpiecznego azylu dzielą ich setki kilometrów lasów i rwąca rzeka. Czyha na nich dwójka łowców słoni i towarzyszy im nieustanny strach przed porażką. Film odpowiada na pytanie do czego jesteśmy zdolni w imię prawdziwej przyjaźni.

Śnieżna paczka

Pewnego dnia, by udowodnić swe niezwykłe umiejętności postanawia osobiście dostarczyć przesyłkę do odległego adresata. U celu Swifty odkryje, że odbiorcą przesyłki jest ekscentryczny mors, który planuje roztopienie arktycznych lodów, by zatopić świat i zyskać nad nim absolutną władzę. Swifty musi skrzyknąć swych najdzielniejszych przyjaciół, by pokrzyżować te podstępne plany i pokazać światu, że nie warto zadzierać z lis-tonoszem i jego ekipą lodowcową.

Więcej na stronie kina Helios w Galerii Metropolia.

piątek, 6 grudnia 2019 roku, 15:47