fbpx Bajkowy horror | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Bajkowy horror

Kadr z filmu Małgosia i JaśKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na trzy premiery. Sądząc tylko po tytułach to są to dwa filmy dla dzieci i jeden horror. Tak naprawdę to dwa horrory i jeden film dla dzieci. Głębia strachu to dokładnie to co sugeruje tytuł – horror na dnie oceanu. Małgosia i Jaś to wbrew pozorom horror dla dorosłych, w którym bajkę o pieczeniu w piecu starszej kobiety, która jest kanibalem potraktowano z pełną powagą. Lepiej żeby dzieci poszły na Superpsa i Turbokota.

Głębia strachu

11 kilometrów pod powierzchnią oceanu coś się zbudziło… Grupa badaczy dna morskiego musi walczyć o przetrwanie po trzęsieniu ziemi, które niszczy ich podwodne laboratorium.

Małgosia i Jaś

Dawno, dawno temu w odległej baśniowej krainie… nic nie przypomina bajki. Wszechobecny głód i brak pracy, zmusza rodzeństwo Małgosię i Jasia do opuszczenia rodzinnego domu w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. Jedyna znana im droga wiedzie przez niekończący się las, który wydaje się pulsować jakimś odwiecznym życiem. Wycieńczone wielodniową wędrówką i nieopuszczającym ich strachem dzieci trafiają wreszcie na ludzkie domostwo. Mieszkająca tu dziwna kobieta oferuje im gościnę i posiłek. Przekraczając próg jej domu, Małgosia i Jaś trafiają do miejsca gorszego niż piekło…

Superpies i Turbokot

Jak zostać SuperPsem? Wystarczy 50 lat w kosmosie! Po powrocie na Ziemię, lojalny Pies wyrusza na poszukiwania swojego właściciela. Na swoje nieszczęście, trafia do małego miasteczka, gdzie złowrogi glina Niemilak prowadzi obławę na bezbronne zwierzęta. Z pomocą SuperPsu przychodzi… TurboKot! Zanim jednak wspólnymi siłami odnajdą dom, czeka ich masa przygód, dzięki którym odkryją w sobie moc superbohaterów. „SuperPies i TurboKot” to przezabawna, animowana opowieść o przyjaźni, odwadze i wierze w ludzką zdolność do dobra, która pozwoli wam poznać najwspanialszych superbohaterów w historii.

Więcej na stronie kina Helios

piątek, 31 stycznia 2020 roku, 11:57