fbpx Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego online | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego online

chór UG onlineZ powodu pandemii Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego od ponad 70 dni nie może przeprowadzać wspólnych prób, liczy dni, ale nie spoczywa na laurach. Właśnie z tego trudnego doświadczenia powstało wspaniałe nagranie online “We move the world!” w wykonaniu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka. Wyjątkowa wspólna praca zdalna, czyli… w domach chórzystów pod czujnym okiem dyrygenta.

Z powodu pandemii próby Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego zostały przerwane pod koniec intensywnych przygotowań do dwóch wielkich koncertów. Jak piszą członkowie chóru – w domach można robić online zakupy, uczestniczyć w zajęciach, wykładach, konferencjach, można zorganizować wizyty w muzeum, kursy językowe i wiele innych aktywności:

Ale absolutnie nic nie jest w stanie zastąpić doświadczenia chóralnego śpiewania i grupowego przeżywania muzyki. Tego unikalnego momentu, kiedy obok siebie stają indywidualności a za sprawą dyrygenta razem biorą oddech i stają się jednym organizmem”.

Z tego właśnie doświadczenia wyrasta wspaniałe nagranie online “We move the world!”, które powstało oczywiście w domach chórzystów. Nagranie słowem wstępu opatrzył autor słów i muzyki Branko Stark.

Utwór jest zadedykowany wszystkim chórom i zespołom wokalnym z nadzieją na szybkie spotkania w realu.

Link do utworu: https://www.youtube.com/watch?v=yheUlo65IXo

We move the world!” słowa i muzyka Branko Stark