fbpx Wydział Prawa i Administracji UG w rankingu Dziennika Gazety Prawnej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wydział Prawa i Administracji UG w rankingu Dziennika Gazety Prawnej

dziennik gazeta prawna logoW rankingu wydziałów prawa opublikowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego znalazł się na 6. miejscu w Polsce wśród uczelni publicznych, w tym na 5. miejscu w kategoriach „zdawalność na aplikacje wśród absolwentów” i „kadra” oraz na 6. miejscu w kategorii „jakość i siła kształcenia”.

Dziennik Gazeta Prawna” już po raz 14. wyłonił zwycięzców rankingu wydziałów prawa w szkołach wyższych publicznych i niepublicznych. W obu kategoriach zwyciężyły uczelnie ze stolicy: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Łazarskiego.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego znalazł się na 6. miejscu w Polsce wśród uczelni publicznych, w tym na 5. miejscu w kategoriach „zdawalność na aplikacje wśród absolwentów” i „kadra” (ex aequo z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego) oraz na 6. miejscu w kategorii „jakość i siła kształcenia” (ex aequo z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego).

Pierwsza piątka wśród wydziałów prawa uczelni publicznych to Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej informacji na temat rankingu na stronie: www.gazetaprawna.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin