fbpx mgr Kamila Butowska ze stypendium NAWA | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

mgr Kamila Butowska ze stypendium NAWA

mgr Kamila Butowska UGNarodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła drugi nabór wniosków o stypendia w Programie im. Wilhelminy Iwanowskiej. Do renomowanych ośrodków naukowych za granicą wyjedzie 66 najlepszych doktorantów, którzy otrzymali stypendia na pokrycie kosztów pobytu za granicą. Stypendystów wyłoniono spośród 228 osób.

Celem programu jest zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów polskich uczelni przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w najlepszych zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Wyjazdy trwające od 3 do 12 miesięcy pozwalają im na włączenie się w pracę uznanych zespołów naukowych i realizację projektów pod opieką wybitnych naukowców z zagranicy.

Jedną z laureatek konkursu jest mgr Kamila Butowska - doktorantka z Pracowni Biofizyki, która spędzi rok na Uniwersytecie Pensylwanii w Filadelfii !

Uniwersytet ten, należy do najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich i przoduje w wielu rankingach. Jest czwartą pod względem zamożności instytucją akademicką w Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie gratulujemy!

Strona NAWA