fbpx Projekt BlueBioTECH wybrany w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego Seed Money | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

interreg UGPomysł projektu „Rozwój i transfer technologii dla błękitnej bioekonomii w regionie Morza Bałtyckiego – BlueBioTECH” wywodzi się z udziału Uniwersytetu Gdańskiego w projektach InnoAquaTech i BluePlatform (nastawionych na transfer, rozwój i promocję technologii) oraz AquaVIP (w ramach którego powstaną nowe kursy praktyczne oraz on-line).

Projekt BlueBioTECH jest odpowiedzią na potrzeby lepszych rozwiązań w technikach produkcji, zbioru, przetwarzania, a zwłaszcza zwiększenia skali np. w uprawach mikro i makroalg, małży, ryb i krewetek. Ma na celu identyfikację głównych trendów, potrzeb technologicznych i innowacyjnych w branży, ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych wymagań dla regionu Morza Bałtyckiego. Ma  sprzyjać rozwojowi technologii oraz skutecznemu transferowi technologii między dostawcami a użytkownikami. Efektem projektu będzie rozwój współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z partnerami zagranicznymi - zarówno z placówkami badawczymi, jak i przedsiębiorstwami.

Projekt ten ma służyć przygotowaniu większego, docelowego projektu na rozwój 'błękitnych' technologii i gospodarowania zasobami morza w oparciu o zasady ekonomii cyrkularnej.

Kierownikiem projektu po stronie Uczelni jest mgr Hanna Łądkowska z Wydziału Oceanografii i Geografii.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin