fbpx Pomysłodawca płyty Kayah & Bregović gościem Tygielka Bałkańskiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Pomysłodawca płyty Kayah & Bregović gościem Tygielka Bałkańskiego

Autograf Grzegorza BrzozowiczaPo wakacyjnej przerwie , powracamy do Was z kolejną odsłoną „Tygielka bałkańskiego”. Jak zawsze nie zabraknie w nim opowieści o kulturze, mieszkańcach, obyczajach , historii, polityce i wielu innych aspektach dotyczących państw Półwyspu Bałkańskiego.

Pierwszą wspólną przygodę na falach Radia MORS w roku akademickim 2020/2021, rozpoczniemy już 1 października o godz. 20.00.  Będzie to iście sentymentalna wyprawa do Belgradu z lat 70-tych z mocnym akcentem muzycznym, której przewodniczyć będzie nasz niesamowity gość – Grzegorz Brzozowiczdziennikarz popkulturowy, pomysłodawca płyt: Goran Bregović & Kayah , Goran Bregović & Krzysztof Krawczyk, Justyna Steczkowska & Boban Marković , animator projektów muzycznych Yugoton i Yugopolis, autor książki „Goran Bregović. Szczęściarz z Sarajewa”.

Czym 50 lat temu żył Belgrad? Jak kształtowała się muzyczna współpraca polskich artystów z jugosłowiańskimi kompozytorami? Jakim człowiekiem jest Goran Bregović?  Jakim studentem był Grzegorz Brzozowicz?

Na te i inne pytania, odpowiedzi poznacie już 1 października o 20.00 oraz 3 października o 13.00 (powtórka). Podczas rozmowy o wspomnieniach i muzyce, nie zabraknie również wątków sportowych, politycznych i historycznych! Tak więc, każdy z nas znajdzie w tej audycji coś dla siebie…

Do usłyszenia!

poniedziałek, 12 października 2020 roku, 9:53