fbpx Srebrne tenisistki AZS UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Srebrne tenisistki AZS UG

Tenisistki AZS UG28-30.09.2020 na kortach w Gdańsku odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie.  Awans do finałów uzyskały najlepsze reprezentacje wyłonione w drodze eliminacji. Turnieje półfinałowe odbyły się w Poznaniu (Strefa A) i Katowicach (Strefa B). Nasze tenisistki uzyskały awans ze strefy Północnej rozgrywanej w Wielkopolsce.

W gdańskim finale w grupie eliminacyjnej zawodniczki Hanny Wesołowskiej - Szprady w pierwszym meczu pokonały UE Katowice 2:0. W kolejnych spotkaniach grupowych zawodniczki AZS UG pokonały GWSH Katowice 2:0 i uległy ALK Warszawa 0:2 uzyskując awans do ćwierćfinału. Tam po zaciętym spotkaniu pokonały UAM Poznań 2:1 uzyskując awans do najlepszej czwórki i zdobywając srebrny medal w uniwersytetach.  W meczu półfinałowym studentki UG uległy drużynie UW Warszawa 1:2 przegrywając awans do wielkiego finału.

Ostatecznie reprezentacja Kobiet AZS Uniwersytet Gdański uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej i zdobywając srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów.