fbpx Raport o kobietach w nauce – wywiad w Radiu MORS UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Raport o kobietach w nauce – wywiad w Radiu MORS UG

Raport o kobietach w nauce w Radiu MORSPozycja kobiet w nauce i wielu innych sferach codziennego życia jest coraz bardziej wyraźna i znacząca. Uwagę na to chciały zwrócić badaczki, które opublikowały raport „Kobiety w Nauce – zarządzanie różnorodnością i równouprawnienie płci w społecznej odpowiedzialności Uniwersytetu Gdańskiego”. Na naszej antenie o tym właśnie raporcie i jego wynikach opowie pani profesor Ewa Łojkowska oraz profesor Natasza Kosakowska-Berezecka.

Raport jest wynikiem pracy, która rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku. Opracowała go specjalnie powołana Komisja ds. realizowania polityki społecznej odpowiedzialności nauki (KomSON). Koordynatorem tego projektu ze strony UG jest Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką prof. dr hab. Krzysztof Bielawski.

Czego dotyczył raport, kto go opracował i, co najważniejsze, jakie wnioski z niego płyną - o to pytała Redaktor Naczelna Radia MORS UG Marta Demartin.

Audycji można posłuchać we wtorek 6 października o godz. 10:00. Dla spóźnialskich powtórka w środę 7 października o 12:00.

Treść wprowadzona przez: Marta Demartin
poniedziałek, 12 października 2020 roku, 10:16