fbpx Wyniki AMP w karate WKF | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Wyniki AMP w karate WKF

Zawody karateReprezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF. Gospodarze mistrzostw wyprzedzili reprezentacje osiemnastu uczelni. Zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Gdański zajęli trzecie miejsca w klasyfikacji indywidualnej.

Studenci wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego odebrali akademickie mistrzostwo Polski Politechnice Wrocławskiej, która tym razem uplasowała się na trzecim miejscu. Drugie miejsce na podium zajęli karatecy z Politechniki Opolskiej.

Jedną z gwiazd mistrzostw była Dorota Banaszczyk, która dwa lata temu zdobyła mistrzostwo świata seniorów. Studentka Politechniki Łódzkiej zdobyła złote medale w kumite indywidualnym w kategorii do 60 kg oraz w parze z Kingą Harast w kumite drużynowym. Harast, brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 21, też wróciła do domu z dwoma złotymi medalami, bo wygrała rywalizację w kumite w kat. Powyżej 68 kg. Po dwa złote medale wywalczyli również Natalia Szponder (Politechnika Opolska) oraz Maksymilian Szczypkowski i Maciej Gębka (obaj Politechnika Wrocławska).

Wśród kobiet w kategorii kumite indywidualne do 68 kg trzecie miejsce zajęła Daniela Holk, a wśród mężczyzn w kategorii kumite indywidualne do 75 kg trzecie miejsce zajął Bartosz Janczak, oboje reprezentujący Uniwersytet Gdański.

Akademickie Mistrzostwa Polski w karate WKF współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu. Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Maciej Goniszewski
Treść wprowadzona przez: Maciej Goniszewski