fbpx Złote szczypiornistki AZS UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Złote szczypiornistki AZS UG

Mistrzowski zespół AZS UG, fot. Michał Walusza /AZS28.09. - 1.10.2020 w Chorzowie odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn. Szczypiornistki AZS Uniwersytet Gdański pod wodzą duetu trenerskiego Jan Patok / Krzysztof Kotwicki zdobyły złote medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski. Jest to historyczny sukces zawodniczek AZS Uniwersytet Gdański.

Początek turnieju to remis z Politechniką Śląską Gliwice (25:25) i porażka z AWF Warszawa. Jak się potem okazało jeden punkt i jednocześnie wyższa porażka zawodniczek z Gliwic z AWF dały zawodniczkom UG awans do kolejnej rundy. W ćwierćfinale doszło do derbów Gdańska, w których nasze zawodniczki pokonały Politechnikę Gdańską 22:15 (11:8). To zwycięstwo sprawiło, iż szczypiornistki AZS UG znalazły się w najlepszej czwórce. W półfinale akademiczki z Gdańska pokonały zespół Uniwersytetu Warszawskiego 21:16, a w meczu o złoto zwyciężyły faworytki turnieju ALK Warszawa 20:18 (8:8). Niemożliwe stało się faktem piłkarki ręczne AZS Uniwersytet Gdański zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski 2020! Ponadto w ręce zawodniczki UG - Julii Wtulich trafiła najbardziej wartościowa nagroda MVP turnieju.