fbpx Wywiad z trenerem Igi Świątek | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wywiad z trenerem Igi Świątek

Wywiad z Piotrem Sierzputowskim prowadzony przez Stanisława PawłowskiegoZapraszamy na wywiad, który reporter Radia UG MORS Stanisław Pawłowski przeprowadził z Piotrem Sierzputowskim, trenerem Igi Świątek – pierwszej polskiej tenisistki, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu, wygrywając French Open 2020.

Piotr Sierzputowski ma 28 lat i pochodzi z Gdyni. Początkowo trenował jako zawodnik klubu tenisowego Arki Gdynia. Był też studentem Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Ekonomicznym oraz reprezentantem sekcji tenisa AZS UG. Do uprawiania tenisa zachęcił go ojciec, który jako menedżer uważał, że sport ten pomaga zawierać nieformalne przyjaźnie i znajomości w środowisku biznesowym.

- Moja mama skończyła studia prawnicze na UG – wspomina trener Igi Światek. – Wydział ten znajdował się wtedy w tym samym budynku co Wydział Ekonomiczny. Miałem więc pewien sentyment do tego miejsca. Ekonomia cały czas mnie interesuje a studia na UG bardzo dużo mi pomogły. Dzięki nim mam lepsze zrozumienie rynku i tego jak on działa. Każdy sport to jest biznes, szczególnie na tym najwyższym poziomie i to o co się ocieramy to jest prawdziwy rynek, na którym trzeba sprzedać zawodnika. W czasie studiów myślałem, że pójdę drogą mojego ojca i zwiążę swoje życie z biznesem. Życie pokazało jednak inaczej, ale okres studiów na UG wspominam bardzo miło. Gdybym miał jeszcze raz rozpoczynać studia pewnie bardziej bym się skupił na zarządzaniu niż samej ekonomii i poszedłbym bardziej w kierunku sport managementu.

Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu z Piotrem Sierzputowskim.

poniedziałek, 9 listopada 2020 roku, 12:58