fbpx Szach, mat i ... medal | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie
-A A +A

Szach, mat i ... medal

szachyW ostatnich zawodach Akademickich Mistrzostwach Polski - edycja 2020/20201 nasza reprezentacja znów stanęła na podium. Złote i brązowe medale ze Szczyrku tym razem przywiozła sekcja Szachowa!

Ostatnie rozgrywki w ramach Akademickich Mistrzostw Polski za rok akademicki 2019/2020 zakończyły się owocnie dla sekcji Szachowej AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Najliczniejsza reprezentacja biorąca udział w mistrzostwach szachowych zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

W turnieju indywidualnym nasza reprezentantka Julia Antolak wywalczyła brązowy medal w typie uniwersytetów oraz 4 miejsce w klasyfikacji generalnej!

Były również sukcesy podczas turnieju drużynowego, 3 miejsce na szachownicy nr 1 wywalczył Aleksander Kumala, 1 miejsce na szachownicy nr 4 wywalczył Michał Łada i 2 miejsce na szachownicy nr 6 Julia Antolak.

"Sukces podczas Akademickich Mistrzostw Szachach to wynik systematycznej pracy oraz doświadczenia studentek i studentów,  którzy z roku na rok uzyskiwali drużynowo coraz lepsze wyniki na Akademickich Mistrzostwach Polski. Do końcowego rezultatu bardzo mocno przyczynili się nowi zawodnicy, przed Nimi - miejmy nadzieję, jeszcze niejedne AMPy „w barwach” AZS Uniwersytet Gdański" - podsumował Trener sekcji szachowej Jarosław Skibicki