fbpx Gdzie jest (AI)rtysta? | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Gdzie jest (AI)rtysta?

Gdzie jest (AI)rtysta? banerCzy słuchacz jest jeszcze w stanie odróżnić sztukę autorstwa człowieka od tej autorstwa sztucznej inteligencji? Czy sztuczna inteligencja może zastąpić kompozytora? A co, jak pojawi się między nimi współpraca? Gdzie i kim jest (AI)rtysta? Na te i więcej pytań organizatorzy postarają się odpowiedzieć wspólnie z uczestnikami podczas nietypowego wydarzenia.

Studenci trzeciego roku Kulturoznawstwa UG poprosili zarówno AI, jak i człowieka o napisanie piosenki. Obydwa numery zostały przearanżowane na potrzeby koncertu i będzie można je usłyszeć już 6 kwietnia w Oliwskim Ratuszu Kultury w wersji live band, jednak… nie wiedząc, kto jest autorem! W trakcie wydarzenia widzowie będą mieli okazję zagłosować:

Kto napisał daną piosenkę - sztuczna inteligencja czy człowiek? Kto z nich lepiej się spisał?

Oprócz tego czekają:
  • Koncerty młodych zespołów;
  • Wystawa dzieł sztuki inspirowana tematyką wydarzenia;
  • Panele dyskusyjne dotyczące wpływu sztucznej inteligencji na rozmaite aspekty życia (w tym branżę muzyczną);
  • warsztaty tworzenia utworów muzycznych oraz grafik za pomocą sztucznej inteligencji;
  • strefa kreatywna, gdzie razem ze sztuczną inteligencją będziecie mogli stworzyć od zera utwór muzyczny lub grafikę.
Link do wydarzenia na Facebooku:
Link do Instagrama:

Nazwa wydarzenia: Gdzie jest (AI)rtysta
Data: 6.04 godz. 16:30
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury

Radio MORS jest patronem medialnym wydarzenia.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz