Europejski Kongres Finansowy
Tematy związane z ryzykiem wojny, konsekwencjami sankcji oraz koniecznością odbudowy zrujnowanej wojną gospodarki Ukrainy będą przewijały się w wielu sesjach Europejskiego Kongresu Finansowego odbywającego się w Sopocie w dniach 6-8 czerwca. Istotnym elementem EKF jest Forum Akademickie Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF 2022), w ramach którego wyniki swoich bada prezentują studenci, a wykład na Uniwersytecie Gdańskim wygłosi prof. Leszek Balcerowicz. Wykład pt. „Omamianie i jak mu przeciwdziałać" zaplanowany jest 7 czerwca o godz. 19.00 w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania UG w Sopocie, ul. Piaskowa 9.
W ramach EKF zaplanowano wiele sesji poświęconych zagadnieniom takim jak cyberbezpieczeństwo i rozwój technologii w finansach, szeroki wachlarz problematyki ESG czy wyzwań związanych z rosnącą inflacją. Na Kongresie gościć będą przedstawiciele władz finansowych Ukrainy oraz instytucji finansowych i rozwojowych z demokratycznego świata oraz wielu krajowych i zagranicznych ekspertów.
Główne obszary tematyczne tegorocznej, dwunastej edycji Kongresu obejmą m.in.:
– wiarygodność PLN i stabilność systemu finansowego
– wyzwania w dobie wysokiej inflacji i niepewnego wzrostu
– odpowiedzialne wdrażanie ESG
– cyberbezpieczeństwo i wyzwania cyfryzacji
– stymulowanie wzrostu inwestycji prywatnych i atrakcyjności rynku kapitałowego
– relacje pomiędzy instytucjami finansowymi i ich klientami.
Ostatniego dnia Kongresu odbędą się trzy, tradycyjne już, debaty:
– okrągły stół – makroekonomiczne wyzwania i prognozy dla sektora finansowego
– okrągły stół ryzyka bankowego
– okrągły stół – mapa wyzwań technologicznych dla sektora finansowego, których zwieńczeniem będzie debata prezesów największych polskich banków – mapa wyzwań przed sektorem bankowym.
Jak co roku wymiernym, praktycystycznym efektem obrad Kongresu będą rekomendacje dotyczące stabilności finansowej i rozwoju gospodarczego Polski i UE.
Więcej informacji na stronie internetowej Kongresu.