Szybki i wściekły dzieciak
Od piątku w Cinema3D w Galerii Morena rządzą dzieciak oraz szybcy i wściekli. Dla słuchaczy Radia MORS mamy wejściówki na majowe seanse w tym kinie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie w którym roku powstała pierwsza część Szybkich i wściekłych, a odpowiedź przesłać na adres mors@ug.edu.pl.
Dzieciak rządzi
Film animowany ze studia DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje jak ”Shrek” i ”Madagaskar”. Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat. Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.
Szybcy i wściekli 8
Poprzednia część serii – „Szybcy i wściekli 7” – stała się międzynarodowym przebojem, zarabiając na całym świecie ponad 1,5 miliarda dolarów. W zaledwie 12 dni od premiery film stał się najlepiej zarabiającą odsłoną serii, co więcej – jest szóstym najbardziej dochodowym filmem w historii kinematografii. Przed nami ósma odsłona kultowej serii.
Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie.
Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.
Mały Jakub
Jakub nie może pozbyć się wrażenia, że gdy przebywa w pracy, ktoś nieustannie zakrada się do jego mieszkania. Przypuszczenia potwierdzają się, gdy przyłapuje intruza na gorącym uczynku. Jest nim kilkunastoletni chłopiec, jego imiennik – Jakub. Spotkanie z nieproszonym gościem stanie się dla mężczyzny szansą do zmierzenia z odległymi, nie zawsze wygodnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Konfrontacja ta będzie również początkiem do zdobywania wiedzy o samym sobie – niespodziewanej, mrocznej, zepchniętej gdzieś poza granice codziennego postrzegania…„’Mały Jakub’ to prosta historia o pogodzeniu. W wieku dziewięciu, dziesięciu lat następuje przełom. Mały człowiek przekracza barierę, zaczyna inaczej postrzegać świat, zmienia swój stosunek do zdarzeń. Pojawiają się głębsze odczucia, nowe emocje. Jak sobie z nimi poradzić, jak przyswoić, jak przetworzyć? Co jest lepsze, jaka postawa życiowa jest bardziej właściwa? Czy oparta na okłamywaniu siebie, na pogrążeniu się we własnym, wyobrażonym świecie?, Czy może realistyczna, bardziej brutalna, ale pozwalająca mocno stąpać po ziemi? Tylko czy warto?” – pyta reżyser obrazu, Mariusz Bieliński.
Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą wytwórnię filmową w Polsce. Ma ona na koncie m.in. takie hity jak: „Generał Nil”, „Galerianki”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Karbala” i „Róża” oraz pamiętne i wielokrotnie nagradzane debiuty, jak: „Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej i „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa. Film „Mały Jakub” współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Załącznik | Wielkość |
---|---|
Repertuar Kina Cinema3D w Galerii Morena | 13.02 KB |