fbpx Naukowiec przedsiębiorcą – prof. UG Robert Bęben w Radiu UG MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Naukowiec przedsiębiorcą – prof. UG Robert Bęben w Radiu UG MORS

Prof. R. Bęben odbiera nagrodę z rąk wicepremiera J. GowinaW kolejnej audycji z cyklu Gość Radia UG MORS rozmawiamy z prof. UG dr hab. Robertem Bębnem z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania UG, który otrzymał wyróżnienie ,,Primum Cooperatio", Nagrodę Specjalną im. prof. Bolesława Mazurkiewicza przyznawaną przez Pracodawców Pomorza, osobom reprezentującym pomorskie środowisko akademickie, za wybitne osiągnięcia naukowe połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń własnego dorobku naukowego w gospodarce.

Prof. Robert Bęben jest nie tylko cenionym przez studentów wykładowcą, który na swoich zajęciach łączy wiedzę teoretyczną z praktyczną, ale także przedsiębiorcą i menedżerem zaangażowanym w zarzadzanie kilkoma firmami. Prowadzi dwie komplementarne firmy konsultingowe – Grupa EGEA i Astaroth oraz spółkę Snupido. Zasiada w Radach Nadzorczych spółek: Międzynarodowe Targi Gdańskie, 3 Wings i Laminore Invest. Swoją wiedzę i doświadczenia wykorzystuje także jako członek rady nadzorczej spółki powołanej przez Uniwersytet Gdański do komercjalizacji wyników badań naukowych. Jest współzałożycielem i Prezesem Pomorskiego Instytut Naukowego im. Prof. B. Synaka.

W Radiu UG MORS pytaliśmy pana profesora m.in. o to jak naukowiec wykorzystuje w swojej pracy doświadczenie przedsiębiorcy i jak przedsiębiorca korzysta z wiedzy naukowca, jakim klientem jest specjalista z zakresu marketingu i jak ocenia innowacyjność polskiej gospodarki.

Audycja Gość Radia UG MORS jest emitowana w poniedziałki po godzinie 10.00 i we wtorki po godzinie 12.00.

poniedziałek, 19 lutego 2018 roku, 9:55