Nabór do projektu edukacyjnego Teatru Korkoro
Konserwatorium Teatralne Korkoro organizuje zajęcia w ramach projektu teatralnego mającego na celu integrację polskich i zagranicznych studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie przez cały semestr. Rezultatem zajęć będzie wspólny spektakl wystawiany na koniec semestru letniego. Pierwsze spotkanie oraz nabór nastąpi 26 lutego 2018 w godzinach od 17:00 do 20:00 w sali S427 na Wydziale Nauk Społecznych.
Konserwatorium Teatralne Korkoro to projekt edukacyjny Teatru Korkoro. Są to intensywne treningi opierające się na praktykach teatrów rytualistycznych, eksperymentalnych i laboratoryjnych (w tym między innymi: pracy wzajemnościowej, rzemieślniczych umiejętności scenicznych, warsztatu wolności wewnętrznej). Stosujemy autorskie metody nauczania, wynikające z poszukiwań Teatru Korkoro oraz techniki warsztatowe osiągnięte podczas pracy nad spektaklami.
Dzięki zajęciom uczestnicy będą mogli odkryć nowe możliwości własnego ciała, dotrzeć do osobistego języka komunikacji pozawerbalnej, poszerzyć samoświadomość sceniczną. Całość treningu jest przemyślana, jako proces powiększania percepcji, zachowania permanentnej przytomności oraz zwiększenia wrażliwości wszystkich zmysłów na bodźce. Będziemy rozwijać, jako aktorzy, nasze instynkty, reakcje i odruchy.
Dlaczego Konserwatorium?
Aktor na scenie winien odgrywać “partyturę sceniczną”, bazując na konkretnych zdolnościach wykonywanego przez siebie rzemiosła. Wierzymy, że praca aktora wymaga wysiłku i uporu, który należy podejmować. Ową determinację można porównać do wytrwałości, z jaką słuchacze konserwatoriów muzycznych realizują stawiane przed nimi zadania.
Treningi mają charakter trzygodzinnej intensywnej pracy “okołoteatralnej”. Obowiązuje wygodny, niekrępujący ruchów strój odzież bez metalowych elementów, takich jak: guziki, zamki, itp.). Zajęcia skierowane są do aktorów, tancerzy, artystów i pasjonatów sztuki, zdeterminowanych do praktycznej pracy aktorskiej oraz innych działań scenicznych.
Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, polskim lub poza słowami.
Stowarzyszenie Teatralno-edukacyjne Korkoro
Nasze stowarzyszenie zrzesza aktorów, plastyków śpiewaków, badaczy historii i literatury, animatorów, a także inne dusze szukające “dużych ryb inspiracji w głębinach sztuki”.. W rytmie codziennym nasi artyści współpracują z takimi instytucjami jak Gdański Teatr Szekspirowski, Teatr Gardzienice, Akademia Sztuk Pięknych, Teatr Stella Polaris, Instytut Grotowskiego.
W naszym teatrze dokonujemy ciągłej transgresji – docieramy tam, gdzie inni zobaczyli nieprzebyty mur. Dokonujemy rzeczy niemożliwych. Organizujemy największe, w skali Europy, parady uliczne. Nie przejmując się warunkami pogodowymi, gramy, dla naszej publiczności, spektakle w śniegu i deszczu. Poszukujemy teatru na ulicy, na scenie, w sytuacjach codziennych oraz na wyprawach do odległych krajów. Nasze projekty rozwijają artystów w ich pasjach. Zamiłowanie do sztuki odnajdujemy w sercu każdego, kto doświadczy naszych warsztatów.
Nadzór artystyczny:
Krzysztof Dziwny Gojtowski – założyciel i lider Teatru Korkoro, innowator społeczny. Przez lata współpracował z teatrami rytualistycznymi i antropologicznymi takimi jak Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" czy norweski teatr uliczny "Stella Pollaris".
Zrealizował szereg spektakli i widowisk ulicznych m.in parada płaczek Szekspir400, przywitanie brytyjskiej pary książęcej w gdańsku czy nagradzany spektakl "Hipergenitalia Witkacego w kolorze rakowym".
Twórca i realizator koncepcji pracy z wolnością wewnętrzną. Miły, uśmiechnięty człowiek.