Równość w biznesie na UG
Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej Pryzmat, działające przy Uniwersytecie Gdańskim, wraz z organizacją Lean In Poland organizuje prelekcje oraz warsztaty pt. “Równość w biznesie”. Prelekcje mają charakter otwarty i skierowane są do osób, które chcą dowiedzieć się więcej na temat problemu równouprawnienia płci w sferze biznesu, ale także chciałyby dowiedzieć się co zrobić, aby działać zgodnie z koncepcją Lean In.
Warsztaty będą skierowane wyłącznie do kobiet i odbędą się po prelekcjach. Na warsztaty obowiązywać będą zapisy, aby w mniejszej grupie przećwiczyć działania i sytuacje, które mają na celu podnieść pewność siebie kobiet oraz ich umiejętności miękkie np. Przeprowadzania z pracodawcą rozmów o podwyżki czy awans.
Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym w Sopocie przy ulicy Piaskowej 9, w auli C-20 o godzinie 16:00.
Lean In Circles to organizacja skierowana do kobiet, w którą zaangażowanych jest ponad 33 000 regionalnych kół. Misją organizacji jest realizacja między innymi działań takich jak promocja przedsiębiorczości wśród kobiet, aktywne włączenie do pracy kobiet wykluczonych z rynku pracy oraz wspieranie kobiet na różnorodnych polach rozwoju poprzez mentoring, coaching, spotkania i szkolenia.
W roli prelegentów zobaczymy:
1. Aleksandrę Harasiuk - inicjatorka Lean in Poland, brokerka eksportowa w projekcie Pomorski Broker Eksportowy w Agencji Rozwoju Pomorza SA “Dlaczego szefowa operacyjna Facebooka podjęła ogólnoświatową dyskusję o równości w biznesie?”
2. Hannę Borejszo oraz Magdalenę Borejszo-Bulc z firmy rodzinnej z branży stoczniowej AHB Service z Gdańska “ Pani Prezes i Pani Dyrektor - Kobiety na czele rodzinnej firmy w przemyśle stoczniowym”
3. Jakuba Jakubowski - Redaktor Naczelny magazynu Prestiż - magazyn Trójmiejski. “Świadoma polityka włączania kobiet na stanowiska kierownicze”
4. Nazeen Koonda-Masood - imigrantka z Indii, pracuje jako PR-owiec, tworzyła Lean In Malysia “Różnice kulturowe - barierą czy okazją we wprowadzaniu równości w biznesie?”