fbpx Rekrutacja do CodersCamp | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Rekrutacja do CodersCamp

Baner CodersCompCodersCamp – największy otwarty kurs programowania webowego to cykliczne wydarzenie organizowane przez CodersCrew – organizację non-profit z Wrocławia. Celem kursu jest umożliwienie każdemu darmowej nauki programowania. Udział w CodersCamp zapewnia wiedzę i doświadczenie niezbędne do zostania junior web developerem, a także umożliwia nawiązanie pierwszych kontaktów zawodowych.

Od lipca 2018 roku zorganizowano cztery edycje kursu. Przez ten czas CodersCamp ewoluował z inicjatywy studentów wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego w wydarzenie generujące nawet 1700 zgłoszeń i docierające do ponad 67 tys. osób.

Formuła kursu opiera się na trzymiesięcznej darmowej nauce online i offline w kilkuosobowych zespołach koordynowanych przez mentora. Ścieżka nauczania obejmuje pięć działów tematycznych zakończonych testem. Wszystkie materiały dydaktyczne są dostępne online i wykorzystują narzędzia popularne w branży IT. Każdy dział wiąże się również z realizacją projektu - od prostej strony internetowej do złożonej aplikacji webowej.

Zakończeniem kursu jest hackathon - maraton programowania, organizowany wspólnie z firmami partnerskimi. Uczestnicy mają kilkanaście godzin na zaprojektowanie innowacyjnej aplikacji. Tematyka jest na razie owiana tajemnicą, jednak poprzednio dotyczyły one edukacji, organizacji czasu, rozrywki i problemów komunikowania się w sieci. Autorzy najlepszych aplikacji otrzymują nagrodę pieniężną.

A jak CodersCamp wygląda w liczbach? W ciągu czterech edycji na kurs zgłosiło się ponad 3 tysiące osób, a zasięg wydarzeń sięgnął niemal 250 tysięcy. Kurs ukończyło łącznie 219 osób, a 124 uczestników otrzymało certyfikat. Podczas trzeciej edycji (II- V 2019) odnotowano rekordowe wyniki – ponad 1700 zgłoszeń, 176 uczestników i 23 mentorów. CodersCamp organizowany jest przy wsparciu firm z branży IT (Accesto, ChallengeRocket, Deviniti, Divante, RST, Look4App, LiveChat, Zaven) oraz świata edukacji (Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej). Poprzednio wydarzenie zostało także objęte patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Nowa edycja CodersCamp rozpoczyna się już w październiku. Obejmuje aż siedem miast, m.in. [Trójmiasto]. Aby wziąć udział w kursie, wystarczy wypełnić formularz, który jest dostępny od 1.10 na coderscamp.edu.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/1442063872626255/.

środa, 2 października 2019 roku, 14:33