wydarzenia | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

GEW

GEW Projekty badawcze młodych naukowców z całego kraju, dyskusje ekspertów dotyczące przyszłości polskich szkół oraz warsztaty i eksperymenty naukowe dla młodzieży - Gdynia E(x)plory Week to coroczne wydarzenie organizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

Kalendarz Photo by STIL on Unsplash

Radio UG MORS, 7 października 2019

Kalendarium jest aktualizowane raz w tygodniu. Planowane wydarzenia można zgłaszać na adres: maciej.goniszewski@ug.edu.pl

Lp.

Wydarzenie

Baner Lustra Mediów

Baner Lustra MediówTematem przewodnim tegorocznej III Konferencji Naukowej z cyklu „Lustro mediów” są „Social media: Od wolności słowa do mowy nienawiści”. Jej celem jest krytyczna refleksja nad dyskursem publicznym oraz rolą organizacji medialnych w cybermediach.

EIT

EITEIT Health Innovation Days to cykliczne wydarzenie organizowane przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii w zakresie zdrowia w 14 regionalnych ośrodkach koordynacji inicjatywy Regional Innovation Scheme (RIS) w całej Europie. W Polsce taką funkcję pełni Gdański Uniwersytet Medyczny poprzez Centrum Transferu Technologii.

książka 50 lat

ksiązka 50 lat„Czytając zebrane tu eseje, trudno nie czuć dumy z bycia częścią tej społeczności, ze współtworzenia wspaniałej idei uniwersytetu” – podkreślił we wstępie do książki „50 spotkań na 50-lecie UG” Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy P. Gwizdała.

UG ranked

ranked UGW opublikowanym 2 października 2019 r. rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject  for Arts and Humanities 2020 Uniwersytet Gdański uplasował się na pozycji 401+  wśród wszystkich uniwersytetów na świecie.

dr hab. Małgorzata Łosiewicz

dr hab. Małgorzata ŁosiewiczDr hab. Małgorzata Łosiewicz z Uniwersytetu Gdańskiego weszła w skład Zarządu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (PTKS), największej organizacji, zrzeszającej ekspertów – naukowców i praktyków w zakresie komunikowania. Wybory odbyły się w podczas 5.  Kongresu PTKS w Warszawie. Zaszczyt organizacji 6.

Przedstawiciele UG na Kongresie SON

Przedstawiciele UG na Kongresie SONW dniach 16-17 września 2019 r w Krakowie odbył się Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki, przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z uczelniami a także organizacjami i stowarzyszeniami popularyzującymi naukę. Uniwersytet Gdański był aktywnym i widocznym uczestnikiem Kongresu.

JM Rektor i Kanclerz UG w Przedszkolu Uniwersyteckim

JM Rektor i Kanclerz UG w Przedszkolu UniwersyteckimPrzedstawiciele władz Uniwersytetu Gdańskiego odwiedzili nowo powstałe Przedszkole Uniwersyteckie, które znajduje się na terenie kampusu Oliwa. Przedszkole jest niepubliczną placówką oświaty, dedykowaną przede wszystkim dzieciom pracowników, doktorantów i studentów UG, ale również otwartą dla dzieci rodziców spoza uczelni.

Subskrybuj RSS - wydarzenia