fbpx Społeczna odpowiedzialność Uniwersytetu Gdańskiego na Pomorzu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Społeczna odpowiedzialność Uniwersytetu Gdańskiego na Pomorzu

ug30 listopada 2020 r. o godz. 10:00 rozpoczynamy emisję cyklu filmów „Społeczna odpowiedzialność Uniwersytetu Gdańskiego na Pomorzu". W pierwszym odcinku naukowcy z UG poruszą bardzo ważny w obecnych czasach temat walki z koronawirusem.

Do końca grudnia 2020 r. na oficjalnym profilu facebookowym UG oraz na kanale Youtube będzie można obejrzeć 7 odcinków filmów. Będą one prezentowały zaangażowanie naukowców Uniwersytetu Gdańskiego z różnych dziedzin nauki w poprawę jakości życia mieszkańców Pomorza, ochronę środowiska naturalnego, w tym Morza Bałtyckiego, jak również kultywowanie dziedzictwa regionu.

Obejrzyj zwiastun pierwszego odcinka

W kolejnych odcinkach przedstawiony zostanie stan badań dotyczących SARS-Cov-2, społecznych aspektów pracy zdalnej, statusu i roli kobiet w świecie nauki. Będzie również mowa o zmianie klimatu, ochronie fauny i flory regionu bałtyckiego, a także o tradycjach regionu, w tym dziedzictwie Kaszubów, odkryciach archeologicznych czy zdobywającej ostatnio laury strategicznej grze komputerowej Waterworks!

Projekt jest realizowany przez Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG we współpracy z Biurem Promocji UG. Partnerem projektu jest SAUR Neptun Gdańsk.

Treść wprowadzona przez: Marta Demartin
poniedziałek, 30 listopada 2020 roku, 13:43