fbpx Wywiad z prorektorem ds. Współpracy Międzynarodowej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wywiad z prorektorem ds. Współpracy Międzynarodowej

Profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Anna Jurkowska-ZeidlerProfesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Gdańskiego, jest kolejnym członkiem nowych władz rektorskich UG, którego gościmy w studiu Radia UG MORS. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, który będzie emitowany 14 grudnia o godz. 10.00 i 15 grudnia o godz. 12.00.

Do zadań prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej należy utrzymywanie i rozszerzanie współpracy międzynarodowej, podejmowanie działań na forum krajowym i międzynarodowym w celu utrwalania i podnoszenia marki Uniwersytetu Gdańskiego jako ośrodka badawczego oraz kierowanie ze strony naszej uczelni projektem European University of the Seas – SEA-EU. Jest to konsorcjum, w skład którego wchodzą poza UG uniwersytety z: Cádiz (Hiszpania), Brestu (Francja), Kilonii (Niemcy), Splitu (Chorwacja) i Malty. Stwarza on bardzo interesujące warunki realizacji międzynarodowych studiów o czym będzie można się dowiedzieć z wywiadu, którego Radiu UG MORS udzieliła prof. Anna Jurkowska-Zeidler.

Pani prorektor opowiedziała także m.in. jak wygląda międzynarodowa wymiana studentów i wykładowców w ramach programu Erasmus w czasie pandemii oraz w jaki sposób planuje zwiększać stopień umiędzynarodowienia uniwersytetu.

Zapytaliśmy też o jej zainteresowania badawcze, które łączą prawo i finanse. Jednym z tematów poruszanych przez prof. Jurkowską-Zeidler są regulacje prawne na linii bank – klient indywidualny, dlatego poprosiliśmy o radę dla naszych słuchaczy, w jaki sposób przygotować się do poważnych finansowych decyzji związanych z zakupem własnego mieszkania i związanym z tym kredytem hipotecznym, który obciąża nasz budżet na wiele lat. Pani prorektor była wiceprzewodniczącą Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym i poznała jak w praktyce przebiegają relacje pomiędzy instytucjami finansowymi a ich klientami.

poniedziałek, 21 grudnia 2020 roku, 15:49