fbpx Prorektor UG ds. Badań Naukowych w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Prorektor UG ds. Badań Naukowych w Radiu MORS

prof. dr hab. Wiesław LaskowskiKolejnym gościem Radia MORS jest prorektor ds. Badań Naukowych Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Wiesław Laskowski. Pytamy go o najważniejsze projekty badawcze prowadzone obecnie na naszej uczelni, o narzędzia wspierające naukowców w prowadzeniu badań, o to jak pozyskiwać granty i czy UG zostanie uczelnią badawczą. Wywiad będzie emitowany 28 grudnia o godz. 10.00 i 29 grudnia o godz. 12.00.

Prof. Wiesław Laskowski od 2007 roku jest pracownikiem UG zatrudnionym w Instytucie Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki. Tytuł profesora prezydent RP nadał mu 21 września tego roku. Był dwukrotnie laureatem konkursu na stypendium dla młodych naukowców Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP), a także stypendium Kolumb na zagraniczny staż podoktorski. Otrzymał także stypendium Fundacji UG dla wyróżniających się doktorantów i młodych pracowników nauki oraz stypendium dla młodych doktorów UG w ramach projektu „Kształcimy najlepszych”. W latach 2009/2010 odbył 9-miesięczny staż naukowy w grupie prof. Haralda Weinfurtera w LudwigMaximilians-Universität München i Max-Planck-Institut für Quantenoptik, Garching z którą aktywnie wciąż współpracuje. Odbył łącznie 51 krótkich (od 3 do 21 dni) wizyt naukowych w grupach: prof. Haralda Weinfurtera (Monachium), prof. Antona Zeilingera (Wiedeń), prof. Dagomira Kaszlikowskiego (Singapur) i dr Tamasa Vertesiego (Debreczyn). Utrzymuje także kontakt z fizykami z polskich ośrodków w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Obecnie jest członkiem Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

środa, 13 stycznia 2021 roku, 9:41