fbpx Prorektor ds. Innowacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Prof. dr hab. Krzysztof BielawskiZapraszamy na ostatni wywiad z serii wywiadów z nowymi prorektorami Uniwersytetu Gdańskiego. Naszym gościem będzie prorektor ds. Innowacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. dr hab. Krzysztof Bielawski. Emisja wywiadu w czwartek 21 stycznia o godz. 11.00 i powtórka w piątek 22 stycznia o godz. 12.00.

Prof. dr hab. Krzysztof Bielawski jest biotechnologiem dlatego oprócz tematów związanych z jego zakresem obowiązków zapytamy się go także o diagnostykę molekularną wykorzystywaną m.in. w badaniach, które doprowadziły do stworzenia zarówno testów jak i szczepionki przeciw koronawirusowi. Uniwersytet Gdański posiada doskonale wyposażone laboratoria pozwalające prowadzić badania z zakresu biotechnologii, dzięki czemu pracę prowadzi tu wielu znakomitych naukowców z Polski i zagranicy m.in. w ramach zespołu tworzącego Międzynarodowe Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi. Nasz gość w przystępny sposób opowie na czym polegają te badania i w jaki sposób może w przyszłości dojść do współtworzenia przez naszą uczelnię szczepionki przeciwnowotworowej.

Zaprezentuje też działania Uniwersytetu Gdańskiego mające na celu komercjalizację odkryć naukowych dokonywanych przez uczonych z Pomorza, opowie o relacjach uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym i o współpracy UG z uczelniami z Kadyksu, Malty, Splitu, Brestu i Kiloni w ramach morskiego uniwersytetu europejskiego – SEA UE. Rozmowę zaczniemy od planowanych zmian w strategii uczelni.

wtorek, 19 stycznia 2021 roku, 14:54