fbpx Książka poświęcona ŚP Profesorowi Jarosławowi Warylewskiemu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Książka poświęcona ŚP Profesorowi Jarosławowi Warylewskiemu

okładka książki Kościół Katolicki wobec kary śmierciW prestiżowej serii wydawniczej Biblioteka Więzi ukazała się interdyscyplinarna monografia autorstwa dra Tomasza Snarskiego pt. Kościół katolicki wobec kary śmierci. Między prawem a filozofią i teologią. Książka jest zadedykowana pamięci zmarłego w listopadzie ubiegłego roku Profesora Jarosława Warylewskiego, który był orędownikiem idei humanizmu w prawie karnym oraz stanowczym przeciwnikiem kary śmierci.

Tomasz Snarski omawia katolicki sprzeciw wobec karania śmiercią z perspektywy najważniejszych argumentów prawnych, filozoficznych i teologicznych. Próbuje też wyjaśnić aktualne, radykalnie abolicjonistyczne stanowisko Kościoła w kwestii kary głównej, które zmieniało się na przestrzeni wieków. Stawia także pytania o wyzwania, jakie przed prawem karnym stawia katolicki abolicjonizm i idea miłosierdzia.

Książka ukazała się dzięki finansowemu wsparciu Uniwersytetu Gdańskiego, Pomorskiej Izby Adwokackiej, Gdańskiego Towarzystwa Naukowego oraz Darczyńców Indywidualnych.

Informacje o publikacji na stronie Wydawnictwa Więź:

wtorek, 9 lutego 2021 roku, 14:02