fbpx Kościół katolicki wobec kary śmierci | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Kościół katolicki wobec kary śmierci

Grafika informująca o spotkaniu na temat książkiZapraszamy na rozmowę online wokół książki „Kościół katolicki wobec kary śmierci”. W spotkaniu wezmą udział: autor – dr Tomasz Snarski, prowadzący prof. Jacek Potulski z Wydziału Prawa i Administracji UG, a gościem będzie dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak oceniać karę śmierci i dlaczego sprzeciwia się jej współczesne nauczanie Kościoła? Na czym opiera się współczesny abolicjonizm katolicki? Czy kara śmierci jest skuteczna, godziwa, adekwatna, potrzebna? Czy kara śmierci jest nieludzka, nikczemna, okrutna, zbędna? Gdzie i jak stosuje się karę śmierci na początku XXI wieku? Czy karę śmierci można pogodzić z chrześcijańską nadzieją i miłością bliźniego? Czy w prawie karnym jest miejsce na miłosierdzie i sprawiedliwość naprawczą? Czy karanie śmiercią odstrasza? Czy istnieje humanitarny sposób wykonania kary śmierci? Czy kara śmierci sprzeciwia się ludzkiej godności i prawom człowieka? Co z przypadkami sądowych pomyłek? W jaki inny sposób możemy chronić społeczeństwo przed najgroźniejszymi sprawcami? – na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy spotkania.

Więcej: Kościół wobec kary śmierci - spotkanie online wokół książki | Facebook

poniedziałek, 15 marca 2021 roku, 10:49