fbpx Nie żyje Andrzej Ceynowa, były rektor UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Nie żyje Andrzej Ceynowa, były rektor UG

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

dra hab. Andrzeja Ceynowy, prof. UG

Rektora Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2002 – 2008

wybitnego organizatora, wizjonera, zaangażowanego całym sercem w działalność Uniwersytetu Gdańskiego.

Prof. UG dr hab. Andrzej Ceynowa był wybitnym amerykanistą, zafascynowanym kognitywistyką, pasjonatem literatury, teatru,

podróżnikiem i znakomitym znawcą muzyki klasycznej

W swojej pracy naukowej i dydaktycznej osiągnął znaczące sukcesy, był dwukrotnym stypendystą Fundacji Fulbrighta, Prorektorem ds. nauki, Prezesem Gdańskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Członkiem Zarządu Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, Przewodniczącym Rady Rektorów Województwa Pomorskiego, Wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji Europejskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

W 2002 r. został wybrany na stanowisko Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, które zajmował do 2008 roku.

Dał się wówczas poznać jako człowiekiem czynu, dzięki któremu na terenie Kampusu w Oliwie powstały nowe gmachy Wydziału Nauk Społecznych, Biblioteki Głównej, Neofilologii oraz siedziba nowego Rektoratu.

Przez osiem kolejnych lat pełnił funkcję Dziekana Wydziału Filologicznego UG przyczyniając się do rozwoju badań naukowych oraz poszerzania oferty dydaktycznej wydziału i całej Uczelni.

Żegnamy niezwykłego człowieka – pełnego temperamentu, pasji, życzliwości, któremu zawsze na sercu leżały sprawy Uniwersytetu ale też regionu i kraju!

Żegnamy Nauczyciela i Przyjaciela wielu z nas.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Cześć Jego pamięci

Rektor, Senat i Społeczność Akademicka Uniwersytetu Gdańskiego