fbpx Ruszyły zapisy na Akademię Filmu Dokumentalnego Against Gravity | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ruszyły zapisy na Akademię Filmu Dokumentalnego Against Gravity

Akademia Filmu Dokumentalnego Against Gravity banerAKADEMIA FILMU DOKUMENTALNEGO DOCS AGAINST GRAVITY SEM. ZIMOWY 2021/22 - ZAJĘCIA ONLINE

Każda osoba uczęszczająca regularnie na zajęcia, otrzyma certyfikat ukończenia Akademii Filmu Dokumentalnego Against Gravity.

Liczba godzin: 30 godz.
Semestr zimowy 2021/22
Zajęcia online rozpoczynają się 11 października

W roku akademickim 2021/2022, w semestrze zimowym, kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej w wersji online – otwarty dla studentów i doktorantów wszystkich kierunków oraz wolnych słuchaczy nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

Zaliczenie na ocenę

ZALICZANIE: WYKŁAD OGÓLNOUCZELNIANY, WYKŁAD WYDZIAŁOWY, PRZEDMIOTY FAKULTATYWNE PRZEWIDZIANE DO REALIZACJI PROGRAMEM STUDIÓW (ZA PISEMNĄ ZGODĄ DYREKTORA INSTYTUTU)

Wolni słuchacze

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH, zajęcia online umożliwiają uczestnictwo z każdego miejsca w Polsce.

W roku akademickim 2021/2022, w semestrze zimowym, kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej w wersji online – otwarty dla studentów i doktorantów wszystkich kierunków nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

Wykłady Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity są uznawane za zajęcia wydziałowe, fakultatywne lub ogólnouczelniane przez Uniwersytet Gdański. Studenci i doktoranci UG za zaliczony jeden semestr otrzymują od 2 do 4 punktów ECTS.

Program: na program zajęć online składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach (w większości pokazywane premierowo) filmy dokumentalne połączone z wykładem i dyskusją z udziałem uczestników oraz zaproszonych gości – twórców filmowych oraz specjalistów poruszanej w filmie tematyki.

Miejsce i czas projekcji: zajęcia będą odbywać się online. Uczestniczki i uczestnicy będą otrzymywać dostęp do filmów i wykładów. Wykłady w formie live stream w poniedziałki o godz. 17:00. Zajęcia składają się z wykładu, projekcji oraz dyskusji – dzięki międzypokoleniowemu i multidyscyplinarnemu składowi grupy inspirujące i ważne rozmowy stanowią bezcenną wartość zajęć.

Prowadząca: Krystyna Weiher-Sitkiewicz – filmoznawczyni, animatorka kultury, moderatorka spotkań, antropolożka, edukatorka filmowa, kuratorka wystaw. Kontakt: krystynaweiher@gmail.com

Koordynator: Przemek Rydzewski (Akademia Dokumentalna) Kontakt: przemek@againstgravity.pl (w sprawach organizacyjnych)

Zapisy: studenci i doktoranci mogą zapisywać się na zajęcia od 1 do 4 października przez Portal Studenta oraz od 1 do 18 października mailowo u Przemysława Rydzewskiego wysyłając wiadomość na adres e-mail: przemek@againstgravity.pl.

Studenci i doktoranci, chcący uczestniczyć w zajęciach mogą uzyskać z nich zaliczenie, wszyscy uczestnicy zobowiązani są do wykupienia semestralnego dostępu do przedmiotu, którego cena wynosi 150 zł*.

Wszystkie szczegóły, jak się zapisać, dokonać opłaty oraz najnowszy program filmowy na naszej stronie Akademii Filmu Dokumentalnego:

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz