fbpx Piknik Naukowy UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Piknik Naukowy UG

Fragment plakatu Pikniku NaukowegoPokazy, warsztaty, rodzinne zawody, występy artystyczne oraz goście w cyklu - Wywiad z naukowcem. To część propozycji Pikniku Naukowego, który odbędzie się na terenie kampusu UG w Oliwie w najbliższy piątek i sobotę (15 i 16 października).

Piknik Naukowy, organizowany jest w ramach projektu pn. Klimat dla Nauki. Doświadcz, poznaj, zrozum - pikniki naukowe, finansowanego z programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Uniwersytet Gdański, a organizatorem  Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

- Celem pikniku jest popularyzacja nauki i dyskusja nad tym, czym ona jest. Będziemy prezentować wiele perspektyw - studentów, młodych naukowców, dojrzałych profesorów - i szukać odpowiedzi na pytanie, co nauka wnosi do naszego życia – mówi Weronika Wolska z Biura Promocji UG. - Zależy nam również na integracji środowiska akademickiego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dowiedzieć się, co dzieje za murami Uniwersytetu – dodaje.

W programie pikniku będzie m.in. możliwość spotkań z tańcami świata, organizowane przez studentki z Instytutu Pedagogiki pod kierownictwem dr Anny Niteckiej Walerych czy odkrywanie tajemnic energii odnawialnej, chemii w kuchni czy kodów kreskowych.

Podczas wydarzenia odbędą się ciekawe prezentacje oraz wykłady, przygotowane przez naukowców z UG, jak np. Psychologiczne wyznaczniki zdrowia, czyli kilka słów o tym co robić, żeby nie zmiotło nas z planszydr Marcina Szulca. Zaproszenia przyjęli już m. in.: dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz, prof. UG, prof. dr hab. Hanna Mazur-Marzec, prof. dr hab. Tadeusz Stegner, dr Wojciech Glac, dr hab. Anna Zawadzka, prof. UG, prof. dr hab. Beata Możejko, dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, prof. UG, dr hab.  Antoni Augustynowicz, prof. UG, dr Joanna Gondek, którzy będą mierzyć się z pytaniem - czym jest dla mnie nauka?

W programie dla dzieci: super eko strefa (przedstawienie dla najmłodszych Dyzio w krainie wyobraźni (Zawodowy Teatr, Miejski Dom Kultury w Rumi), eko eksperymenty, mały Artysta, gry i duże bańki.

SCENA GŁÓWNA

14.00 wywiad - prof. dr hab. Tadeusz Stegner
16.00 Dialogi Malarskie, dr Małgorzata Karczmarczyk

12.30 I pokaz tańca dla dzieci
13.00 przedstawienie teatralne dla dzieci: Dyzio w krainie wyobraźni (MDK Rumia)
14.30 II pokaz tańca dla dzieci
15.30 III pokaz tańca dla dzieci
16.30 IV pokaz tańca dla dzieci

NAMIOT EDUKACYJNY:

PIĄTEK 15.10.2021

10.00 - 11.55 pokaz fizyczny Bilardy, dr Adam Dzedzej

12.00 - 13.55 wykład Psychologiczne wyznaczniki zdrowia, czyli kilka słów o tym co robić, żeby nie zmiotło nasz z planszydr Marcin Szulc, prof. UG
14.00 - 14.55 warsztat Tajemnice kodów kreskowych KN Logistyki
15.00 - 16.15 pokaz filmów Sensacje lat minionych KN Aoryst
16.20 - 16.45 prezentacja Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego

SOBOTA 16.10.2021

12.00 - 13.55 wykład Dlaczego nastolatek się uczy i nie chce się uczyć? - o motywacji do nauki w kulturze pieniądzadr hab. Anna Zawadzka, prof. UG
14.00 - 15.25 pokaz Czary-mary w fizycedr Aneta Lewkowicz (3 wejścia po 30 minut)
15.30 - 16.30 wykład Od sieciówki do lodówki, czyli o uniwersalności zastosowań logistykidr Leszek Reszka
16.35 - 17.05 prezentacja Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego

Pozostałe warsztaty są ogólnodostępne w namiocie głównym i nie obowiązują na nie harmonogramy godzinowe.

Ul. Wita Stwosza 53, Kampus UG (w namiocie usytuowanym w przestrzeni pomiędzy Wydziałem Biologii UG a Biblioteką Główną, w pobliżu Eko Parku i sąsiadujących obiektów UG). Wstęp bezpłatny

Uwaga! Podczas Pikniku obowiązuje konieczność przestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych, w tym stosowania dystansu, dezynfekcji rąk, a w zamkniętych pomieszczeniach obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos.

piątek, 15 października 2021 roku, 9:36