fbpx Projekt finansowany przez Agencję Badań Medycznych na MWB | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Projekt finansowany przez Agencję Badań Medycznych na MWB

zdjęcie zespołu MWBKonsorcjum naukowe w składzie: Zakład Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie i firma farmaceutyczna Adamed Pharma, uzyskało finansowanie z Agencji Badań Medycznych (ABM) w ramach programu „Rozwój innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych z wykorzystaniem technologii RNA”.

Celem naukowym konsorcjum jest doprowadzenie do etapu badań klinicznych rekombinowanych potencjalnych szczepionek przeciwwirusowych opartych o mRNA i cząstki wirusopodobne. Obiektami badań będą preparaty szczepionkowe skierowane przeciwko zoonozom wirusowym, przede wszystkim powodowanym przez wirusa SARS-CoV-2, wirusa odkleszczowego zapalenia mózgu i wirusa Zachodniego Nilu.

Całkowity budżet projektu to 88 mln PLN, dofinansowanie ABM 58,5 mln PLN, w tym dla UG 11,5 mln PLN.
wtorek, 7 grudnia 2021 roku, 7:08