fbpx Międzynarodowa konferencja transportowa na Wydziale Ekonomicznym | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Międzynarodowa konferencja transportowa na Wydziale Ekonomicznym

Port Photo by Jonas Tebbe on UnsplashWydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego Instytut Infrastruktury, Transportu i Mobilności Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Instytut Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na XVIII Międzynarodową Konferencję Naukową Euro-Trans 2022 „Transport and Logistics Towards a Blue Economy and Green Transition”, która odbędzie się w dniach 19-20 września 2022 r. na Uniwersytecie Gdańskim.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Przewodniczącym Komitetu Sterującego Konferencji dr hab. Dariuszem Tłoczyńskim, prof. UG na temat konferencji. Emisja: 16 września o godz. 10.00, 17 września o godz. 13, 18 września o godz. 20 i 19 września o godz. 12.00.

W 2021 r. Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego dołączył do grona współgospodarzy konferencji Euro-Trans. Ambicją organizatorów jest stworzenie dużej międzynarodowej konferencji, która będzie gromadziła wybitnych naukowców i przedstawicieli biznesu i instytucji publicznych z kraju i zagranicy. Jednocześnie stanie się ona platformą wymiany najnowszej wiedzy i dyskusji w zakresie funkcjonowania sektorów transportu, mobilności i logistyki. Problemy prezentowane podczas dotychczasowych konferencji Euro-Trans skupiały się na kluczowych zagadnieniach dla gospodarki europejskiej, a wnioski z dyskusji były impulsem do wdrażania nowoczesnych rozwiązań w sektorze TSL.

Konferencja rotacyjnie odbywa się w trzech największych ośrodkach akademickich reprezentujących klasyczną szkołę ekonomiki transportu i logistyki - w Warszawie, Sopocie i Szczecinie. Oprócz naukowców pochodzących z kraju, jak i zagranicy, w tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczą także przedstawiciele biznesu oraz instytucji publicznych. Taka formuła zapewnia cykliczność spotkań, ale i możliwość kontynuacji wątków omawianych na poprzednich spotkaniach. Wymiana poglądów, doświadczeń, integracja środowisk ma kluczowe znaczenie podczas prowadzenia badań naukowych, a następnie publikowania wyników w prestiżowych wydawnictwach.

We wrześniu 2022 r. konferencja zostanie zorganizowana w Sopocie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Dotychczas ośrodek sopocki znany był jako organizator kilku konferencji o pokrewnym charakterze odbywających się w różnym czasie, o wyraźnym sprofilowaniu wybranych segmentów TSL. Uwzględniając zróżnicowanie zakresu badawczego tzw. sopockiej szkoły ekonomiki transportu i logistyki, postanowiliśmy w ramach wspólnej międzynarodowej konferencji EuroTrans zaproponować kontynuację poprzednich wydarzeń i zaprosić uczestników dotychczasowych konferencji, które odbywały się na Wydziale Ekonomicznym:

- TranSopot – Wyzwania rozwoju transportu w XXI wieku (konferencje mające swoją genezę w 1992 r.),

- GlobMar – Global Maritime Conference (międzynarodowe forum dla specjalistów reprezentujących środowiska nauki, biznesu oraz instytucje publiczne, poświęcone zaprezentowaniu najnowszych wyników badań w obszarze gospodarki morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych zagadnień związanych z żeglugą, portami morskimi i administracją publiczną),

- Modelowanie procesów i systemów logistycznych (prezentacja logistycznych metod i narzędzi zwiększania efektywności działalności usługowej, handlowej oraz produkcyjnej).

Konferencja Euro-Trans 2022 zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej, a obrady będą prowadzone w języku angielskim. Przygotowujemy się, aby gościć w Sopocie przedstawicieli wszystkich sektorów związanych z transportem, mobilnością, logistyką oraz gospodarką morską. Mamy jednak świadomość, że liczba uczestników stacjonarnych będzie zależała od sytuacji sanitarnej w Polsce i w innych krajach.

Photo by Jonas Tebbe on Unsplash

piątek, 16 września 2022 roku, 14:07