fbpx Jak Radio MORS zareagowało na wojnę w Ukrainie | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Jak Radio MORS zareagowało na wojnę w Ukrainie

Radio MORS murem za Ukrainą kolaż8 grudnia 2022 roku na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się konferencja online „Kół naukowych reakcje na wojnę w Ukrainie, czyli jak radzić sobie z funkcjonowaniem w trudnych czasach”. Wydarzenie było skierowane do członków kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność w minionych miesiącach związana była z tematyką toczącej się wojny w Ukrainie.

W ramach jednego z paneli prowadzonego przez Weronikę Urbańską (audycja "Słuchamy Polecamy") przewodnicząca Naukowego Koła Radiowców, Zuzanna Bielewicz, oraz Kaliksta Bucholc (audycja "Masz Babo Płytę") przygotowały wystąpienie prezentujący to, jak Radio MORS zareagowało na wybuch wojny w Ukrainie i jak włączyło się w pomoc dla uchodźców. Nasi dziennikarze zareagowali błyskawicznie. Zaczęły powstawać sondy uliczne, materiały reporterskie z pikiet czy koncertów charytatywnych, a także specjalne odcinki regularnych audycji tematycznych. "Aktualności Radia MORS" na bieżąco informowały o zbiórce rzeczy dla uchodźców na Wydziale Nauk Społecznych, a nasze media społecznościowe stały się platformą do szybkiej wymiany treści o najpilniejszych potrzebach i akcjach przygotowanych przez studentów UG.

Prezentacja rozpoczęła się od materiału audio, które podsumowało naszą działalność w tym trudnym czasie. Zapraszamy do odsłuchu TUTAJ albo na Facebooku TUTAJ.

Warstwa wizualna w formacie pdf dostępna jest w załączniku do artykułu, a zapis wideo z wystąpienia na konferencji dostępny jest na kanale Neptun TV - TUTAJ.
PDF icon Prezentacja "Radio MORS murem za Ukrainą"3.96 MB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz