fbpx Pomóż opisać archiwalne zdjęcia UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Pomóż opisać archiwalne zdjęcia UG

Dr Monika Płuciennik, dr Maciej Goniszewski i Anna Siekierska w studiu Radia MORS.Zespół Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi akcję rozpoznawania wydarzeń oraz postaci uwiecznionych na dawnych fotografiach ze swoich zasobów. Akcja pt. „Podpisz historię” rozpoczęła się w listopadzie i polega na udostępnianiu co miesiąc 10 kolejnych fotografii. Do albumów załączone są formularze, w których oglądający mogą pozostawiać informacje o utrwalonych na zdjęciach osobach i wydarzeniach. Dyrektor Archiwum dr Monika Płuciennik wraz z współorganizatorką akcji Anną Siekierską opowiedziały o akcji i jej dotychczasowych efektach w audycji UG Przedstawia, która będzie emitowana w Radiu MORS w środę 18 stycznia o godz. 14.00 i w poniedziałek 23 stycznia o godz. 10.00.

- Co miesiąc przygotujemy dla Państwa zestaw 10 fotografii – informuje dr Monika Płuciennik. - Prosimy o zapoznanie się nimi oraz podzielenie się informacją o widniejących na nich osobach i wydarzeniach na załączonych do zdjęć formularzach. Prosimy tez o pozostawienie do siebie kontaktu dzięki czemu będziemy mogli zwrócić się o pomoc w opisaniu innych zdjęć z tego okresu lub wydarzenia.

Fotografie dostępne są:

- w Czytelni Archiwum (podziemia Nowego Rektoratu UG, wejście od strony Neofilologii, pokój R-117),

- Bibliotece Głównej UG (stolik na I piętrze po prawej stronie od schodów),

- w Biurze Gdańskiego Uniwersytetu III Wieku,

- w Rektoracie (fotele przy wejściu do budynku oraz stolik przy Sekcji Spraw Socjalnych UG, pokój R226 II piętro),

oraz w Aktualnościach na stronie internetowej Archiwum oraz facebook’u Archiwum.

- Zachęcamy do udziału w akcji i podzielenia się z nami niezwykle cenną wiedzą, stanowiącą klucz do zbadania historii zapisanych w kadrach dawnych fotografii ilustrujących dzieje naszej Uczelni. Bez odpowiedniego opisu zachowane w naszych zbiorach zdjęcia utracą wartość historyczną, stąd niezwykle liczymy na Państwa pomoc - dodaje Dyrektor Archiwum.

Projekt zakończy wystawa i uroczysty wernisaż.

Link do Aktualności na stronie internetowej Archiwum: https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/archiwum/aktualnosci

Link do facebooka Archiwum:

wtorek, 17 stycznia 2023 roku, 14:26