fbpx Radio MORS integrowało się w Miechucinie! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Radio MORS integrowało się w Miechucinie!

Zdjęcie grupowe Radia MORS_1To był weekend pełen pozytywnej energii i inspiracji! W dniach 18-19 marca 2023 roku Naukowe Koło Radiowców UG zorganizowało dla swoich członków wyjazd warsztatowo-integracyjny do Miechucina na Kaszubach. Zadania w terenie, rejestrowanie tzw. „zdarzeń dźwiękowych” oraz dużo czasu na wspólną zabawę.

Po latach pandemicznych redakcja Radia MORS wreszcie mogła wrócić do tradycji i wyruszyć na wspólny dwudniowy wyjazd. Na miejscu na uczestników czekały integracyjne aktywności fizyczne w lesie przygotowane przez opiekunów z ośrodka „Gospodarstwo Agroturystyczne Na Górce”. Chodziliśmy po linach między drzewami; testowaliśmy zaufanie, prowadząc osoby z zasłoniętymi oczami; wdrapywaliśmy się na wysoko zawieszone siatki; tworzyliśmy drewniane mosty oraz skakaliśmy z wysokości na linie.

Po południu Karolina Gleinert, realizator dźwięku z Radia MORS, przeprowadziła dla uczestników warsztaty z nagrywania tzw. „zdarzeń dźwiękowych”. Zajęcia miały na celu doskonalenie techniki pracy z mikrofonem oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania historii dźwiękiem. Trzyosobowe grupy miały za zadanie stworzyć najciekawsze materiały, a zwycięzcy otrzymali worki Radia MORS z nagrodami.

Wieczór umilił nam DJ Pablo Lemke, który w naszym radiu jest szefem działu muzycznego oraz opiekunem newsroomu. To była świetna okazja do wspólnego szaleństwa na parkiecie. Następnego dnia, korzystając ze wspaniałej pogody, ekipa zorganizowała mecz w siatkówkę.

Wypoczęci, zintegrowani oraz dokształceni wróciliśmy do studia radiowego na Wydziale Nauk Społecznych UG, aby nadal nadawać dla Was na MEGA poziomie!

Wyjazd został dofinansowany, dzięki pomocy Pana Prorektora UG ds. studenckich dr. hab. Arnolda Kłonczyńskiego, prof. UG oraz Pani Prodziekan WNS UG ds. studenckich dr. Barbary Kijewskiej. Bardzo dziękujemy!

Tekst: Karol Stachowicz
Fotografie autorstwa Edyty Kąkol, Weroniki Urbańskiej oraz Karola Stachowicza.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz