fbpx Różne drogi do lepszego świata | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Różne drogi do lepszego świata

Kadr z filmu NapoleonKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu na trzy premiery. Miłośnicy twórczości Ridleya Scotta i jego imponujących scen bitewnych bez wątpienia obejrzą Napoleona. Dla fanów horrorów kino proponuje Noc dziękczynienia, a dla dzieci Życzenie.

Napoleon

Ridley Scott to reżyser takich znakomitych filmów jak "Blade Runner" oraz "Gladiator". W tym roku zobaczymy premierę jego kolejnej produkcji - "Napoleona". Będzie ona opowiadać o drodze do władzy nad Europą francuskiego cesarza widzianej przez pryzmat jego związku z cesarzową Józefiną. W filmie nie zabraknie widowiskowych scen wojennych, których żaden reżyser nie pokazuje lepiej od Ridleya Scotta. W roli Napoleona zobaczymy laureata Oscara Joaquina Phoenixa ("Gladiator", "Joker"), a w roli Józefiny nominowaną do Oscara® Vanesse Kirby ("The Crown", "Syn").

Noc dziękczynienia

Mieszkańcy miasta Plymouth, kolebki Święta Dziękczynienia, porzucają tradycyjne, rodzinne zgromadzenia, by celebrować kolejne święto – konsumpcyjny Black Friday. Żądza posiadania doprowadza do tragicznych w skutkach zamieszek, które stają się viralowym hitem w sieci. Rok później tajemniczy seryjny zabójca, znany jako John Carver, w akcie zemsty postanawia wybić mieszkańców Plymouth jednego po drugim, zgodnie z niepojętym, złowrogim planem. Czy uda się ująć zagadkowego sprawcę, czy też starannie dobierane ofiary pełnić będą rolę gości przy jego wynaturzonym, dziękczynnym stole?

Życzenie

"Życzenie" - animowana komedia muzyczna od Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła - gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi - władcy Rosas, królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie internetowej kina.

piątek, 24 listopada 2023 roku, 14:17