fbpx Energia Wiedzy - audycja we współpracy z FarU | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Energia Wiedzy - audycja we współpracy z FarU

Energia wiedzy logoZapraszamy na nową audycję w Radiu MORS, która powstała z inicjatywy Uczelni Farenheita. Iwo Pastuszka porozmawia z trojgiem ekspertów z trzech uczelni wchodzących w skład FarU: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W XXI wieku wraz z rozwojem przemysłu i technologii pojawiają się zagrożenia dla środowiska. Efekt cieplarniany, zanieczyszczenie powietrza, wód, hałas, degradacja gleb. Aby je powstrzymać, musimy podjąć pewne działania. Stąd z dnia na dzień możemy usłyszeć o coraz to nowszych ekologicznych sposobach w walce z zanieczyszczeniami. Czym jest Europejski Zielony Ład? Na czym polega transformacja energetyczna? Jak wygląda stan zdrowia naszego społeczeństwa? Na te wszystkie pytania odpowiedzą eksperci w naszej audycji.

Materiał powstał z inicjatywy Uczelni Farenheita, a patronem cyklu jest firma Aramco. Prowadzi Iwo Pastuszka.

Premiery w czwartki (23 maja, 30 maja, 6 czerwca) o godz. 20:00. Powtórki w piątek o 10:00 oraz w sobotę o 14:00.

Odcinek 1 - 23 maja
Rozmowa z dr hab. inż. Alicją Sekułą, prof. Politechniki Gdańskiej. Czym jest Europejski Zielony Ład? Jak przebiega on w Polsce? Czy zdążymy uzyskać neutralność emisyjną do 2050 roku?

Odcinek 2 - 30 maja
Rozmowa z dr hab. Sylwią Mrozowską, Prorektor Uniwersytetu Gdańskiego ds. Współpracy i Rozwoju. Jednym ze sposobów na ochronę środowiska jest transformacja energetyczna. Na czym ona polega? Jakie cele ma Polityka Energetyczna Polski do 2040? Czy możemy patrzeć optymistyczne na przyszłość naszej planety?

Odcinek 3 - 6 czerwca
Rozmowa z dr. nauk medycznych Tadeuszem Jędrzejczykiem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wraz z rozwojem technologii, pojawia się coraz więcej zagrożeń. Jakie są to zagrożenia? Jak możemy im przeciwdziałać? Czy jest szansa na poprawę stanu zdrowia społeczeństwa?

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz