fbpx Już dziś premiera słuchowiska "Przez czas i przypadek"! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Już dziś premiera słuchowiska "Przez czas i przypadek"!

Przez czas i przypadek banerPopłyńcie z Xawerem i Klipciem „przez czas i przypadek”! Poniedziałkowy wieczór na antenie Radia MORS będzie należał do twórców projektu, którego jeszcze u nas nie było!

Słuchowisko „Przez czas i przypadek” to lekka opowieść science-fiction utrzymana w konwencji komedii. Podróże w czasie, rozwój sztucznej inteligencji, nieco szalony naukowiec oraz dwójka dzieciaków o wielkich marzeniach o sodowym wulkanie.

"To słuchowisko powstało głównie z inicjatywy studenckiej. Opowiada o pewnym naukowcu, który cofnął się w czasie i bardzo stara się wrócić. Pomaga mu w tym dwójka dzieciaków" - mówi Jakub Sopyło, współtwórca i scenarzysta słuchowiska, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG - "Gromadziliśmy się w jakiejś kawiarni najczęściej albo u kogoś w domu i zastanawialiśmy się najpierw nad postaciami, dalej nad całą fabułą, a potem już spisywaliśmy wszystkie kwestie dialogowe. Było dużo burzy mózgów, w której musieliśmy wspólnie ustalić, kim te postacie w ogóle będą".

W role postaci wcielili się sami dziennikarze Radia MORS, studenci Uniwersytetu Gdańskiego. W nagraniach oraz montażu pomagali im realizatorzy dźwięku naszej stacji, Karolina Gleinert oraz Artur Seruga.

Zapraszamy już dziś 17 czerwca (poniedziałek) o 20:30 na emisję pierwszego odcinka słuchowiska na antenie Radia MORS.
Powtórka w czwartek 20 czerwca o 21:00.

Kolejny odcinek zostanie wyemitowany dokładnie tydzień później. Prace nad kolejnymi częściami będą kontynuowane po wakacjach.

Link do radia na żywo TUTAJ

Słuchowisko Radia MORS „Przez czas i przypadek”
Scenariusz i reżyseria: Natalia Rucińska, Nordine Sekkar i Jakub Sopyło
Występują: Michał Okoniewski, Anna Klonowska, Kinga Kiedrowska, Konrad Abramczyk, Szymon Lato, Mateusz Grosiak, Jakub Rehmus, Patrycja Błaszkowska, Olga Lipińska