fbpx Od prawa morskiego do piekarni | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Od prawa morskiego do piekarni

Prof. UG, dr hab. Jakub Stelina, dziekan WPiA otwiera konferencję prawa morskiegoMamy nowy semestr, nową energię i nowe pomysły, więc nasi reporterzy wzięli się do pracy i przygotowali dla Was kilka fajnych materiałów!

Co usłyszymy w aktualnej Godzinie Reporterów??

1) Na początek tradycyjnie coś z życia Uczelni, czyli IV Ogólnopolska konferencja prawa morskiego, zorganizowane na wydziale Prawa i Administracji. Tematem tegorocznej edycji było Prawo Żeglugi Morskiej. Posłuchajcie, jakie morskie ciekawostki z konferencji udało się zebrać Sylwii Legutko.

2) Coś ze świata kultury, konkretnie i to studenckiej kultury, czyli pewna sceniczna konfrontacja dwóch teatrów studenckich: Teatru Tacka i Teatru Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Ciekawi jesteście, w jaki sposób młodzi artyści poprzez krótkie formy sceniczne prezentują aktualne tematy i problemy i kto wygra tę konfrontację? Wsłuchajcie się w materiał Kasi Zamojskiej.

3) Prawdziwy sportowy smaczek, czyli wywiad z Piotrkiem Chrapkowskim, naszym dzielnym szczypiornistą. Marcie Demartin udało się złapać sportowca w samych Kielcach, mieście klubu Vive Tauron Kielce. Posłuchajmy jak wyglądają przygotowania reprezentacji do kolejnych meczów i....poczujmy jeszcze raz te katarskie emocje, towarzyszące tegorocznym Mistrzostwom Świata W Piłkę Ręczną!

4) Na koniec coś dla małych smakoszy, ale też przedsiębiorców, czyli reportaż o właścicielce małej, trójmiejskiej piekarni. Będzie trochę zapachów i trochę recepty na to jak rozkręcić własny biznes i realizować swoje marzenia! Do świata wypieków przeniesie nas Ania Wojciechowska. Smacznego!

Do usłyszenia!
Patrycja Derebecka