fbpx Kobiety, migracje i wielokulturowość | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Kobiety, migracje i wielokulturowość

Konferencja Kobieta w KulturzeJak wygląda życie Polaków i Polek na emigracji? Czy rzeczywiście wielokulturowość musi być trudna? Co oznacza konflikt praca-dom i jak jemu zaradzić? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć prelegenci i prelegentki jubileuszowej, bo już X Konferencji z cyklu Kobieta w Kulturze.

Wydarzenie to miało miejsce w dniach poprzedzający międzynarodowy Dzień Kobiet, 6 i 7 marca. Brali w nim udział naukowcy z ponad 30 krajów min. Australii, Indii, czy USA oraz ponad 600 uczestników. Poza cyklem wykładów organizowany był warsztat pomocy migrantom i projekcje filmów. W czasie konferencji zaprezentowane zostały także pierwsze wyniki polsko-norweskich badań prowadzonych przez konsorcjum PAR Migration Navigator, którego liderem jest Uniwersytet Gdański, a dotyczyły one tematyki życia polskich rodzin w Norwegii.

Cykl corocznych wykładów jest wyjątkowym wydarzeniem nie tylko ze względu na interesujące, różnorodne ujęcie tematu kobiety w kulturze, ale również przez atmosferę spotkań, w której nie da się nie odczuć wszech panującej idei otwartości, tolerancji i solidarności uczestniczących. Dlatego też wszystkich, którym nie udało się dotrzeć, zapraszam za rok, a tym którzy byli, dziękuję za wspaniały czas i do zobaczenia w następnym roku.

poniedziałek, 9 marca 2015 roku, 11:01