fbpx Zależności między ludźmi i roślinami | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zależności między ludźmi i roślinami

Plakat wykładu o etnobotaniceStudenckie Koło Naukowe Etnologii UG zaprasza na spotkanie w ramach cyklu ŚCIEŻKI ANTROPOLOGII WPÓŁCZESNEJ. Trzecim gościem etnologów będzie mgr Klaudyna Hebda, która poprowadzi wykład "Etnobotanika - zależności między ludźmi i roślinami". Wykład odbędzie się 18.03.2015 r. o godz. 17:00, w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 (za Krewetką, vis a vis Ratusza Staromiejskiego). Wstęp wolny.

Mgr Klaudyna Hebda- zawodowo pracuje jako blogerka, fotograf, publicystka. Kocha rośliny, dawne metody wytwórstwa, gotowanie, książki. Z wykształcenia jest socjologiem i kulturoznawcą, ukończyła też studia zielarskie na Uniwersytecie Rolniczym i obecnie studiuje na drugich studiach ziołoznawczych na Uniwersytecie Rzeszowskim w Weryni. Jest też doktorantką Uniwersytetu Jagiellońskiego i zajmuje się naukowo etnobiologią.

SCIEŻKI ANTROPOLOGII WSPÓŁCZESNEJ to cykl spotkań z antropologami i podróżnikami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem na temat innych kultur i etnologii w szerokim tego słowa znaczeniu. Celem projektu jest przybliżenie studentom i mieszkańcom Trójmiasta nauki, jaką jest antropologia oraz ukazania sylwetki etnologa jako badacza kulturowej różnorodności i odmienności.

czwartek, 12 marca 2015 roku, 13:58